Vettel na šampionát nemyslí, byť by zítra mohl o titul přijít jen zázrakem

Lídr šampionátu si cestu za čtvrtým titulem usnadnil suverénním ziskem pole position na jedné ze svých nejoblíbenějších tratí.
Vettel na šampionát nemyslí, byť by zítra mohl o titul přijít jen zázrakem

Vettel byl nejrychlejší v prvním tréninku, ve druhém tréninku, ale i v sobotním třetím tréninku. Málokdo pochyboval o tom, že pilot Red Bullu nebude patřit k favoritům na zisk pole position - ostatně od závodu na Silverstonu stál Vettel na roštu pokaždé v první řadě. Dnešní kvalifikační vítězství představovalo téměř hrozivý pohled - Nico Rosberg, který skončil druhý, za Vettelem zaostával o více než tři čtvrtiny sekundy! Vettel má všechny předpoklady k tomu, aby se zítra stal počtvrté za sebou mistrem světa. Danou situací se ovšem nenechává unést. 

"Vůz se celý víkend chová úžasně a se zlepšujícím se povrchem trati se neustále zrychloval. Tenhle okruh je skvělý, moc se mi líbí jeho plynulost, nejvíce se mi zamlouvá střední sektor a jeho rychlé zatáčky. Pokud se auto v těchto místech chová tak, jak má, je jízda touhle sekcí zážitek. Užívali jsme si to. Pro tým je to výborný výsledek. Mark jede na jinou strategii, tak uvidíme, jak se to zítra bude vyvíjet. Hodně lidí se nás o tomhle víkendu ptá na šampionát, ale budeme mít stejný přístup jako vždycky - soustředíme se na jednotlivé kroky. Zítra ani v dalších závodech tuhle filosofii nezměníme. Hodně jsme se snažili, abychom se sem dostali. Závod bude dlouhý. Výběr správné taktiky nikdy není jednoduchý, ale měli bychom být v dobré formě," řekl Vettel. 

Mark Webber ve třetí části kvalifikace obul pomalejší, ale výdržnější střední směs. V závodě, do kterého odstartuje ze čtvrtého místa, tak patrně bude sázet na delší první stint. 

"Řekli jsme si,že bychom mohli zkusit něco jiného, a tak jsme v Q3 nasadili primání směs pneumatik. Mysleli jsme si, že na druhou řadu to takhle stačit nebude, a tak je pro nás výsledek příjemným překvapením. Správné zacházení s primárními gumami není snadné, ale zdá se, že ve třetí části kvalifikačních bojů jsme z nich dostali maximum. Jsme v dobré pozici, abychom zítra mohli těžit z odlišné taktiky. Samozřejmě stejně budu muset přezout i na měkkou směs, ale uvidíme," prohlásil Webber. 

Další článek: Soutěž o ceny filmu Rivalové má své vítěze

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10