Vettel: Na pole position jsme dnes neměli

Čtyřnásobný mistr světa odstartuje do Velké ceny Mexika z třetí pozice. Kimi Räikkönen skončil ve druhé části kvalifikace.
Vettel: Na pole position jsme dnes neměli

Sebastian Vettel v dnešní kvalifikaci zaostal za nejrychlejším Nicem Rosbergem z Mercedesu o 370 tisícin. To přitom podle německého pilota bylo maximem, kterého dnes mohl se svým ferrari dosáhnout.

„Mluvíme možná o desetině. Myslím, že pořád říkáme 'další desetina tady a tam. Mohl jsem trochu víc zatlačit', ale já jsem se svým kolem celkem spokojen, na konci jsme ztratili myslím čtyři desetiny a ta ztráta byla až příliš velká,“ řekl po kvalifikaci Vettel.

„Buďme spravedliví. Gratuluji Nicovi k velmi dobré kvalifikaci a ke kolu, které zajel.“

Klepněte pro větší obrázek

„Nedokážu předpovědět, co se (v závodě) stane, většinou jsme ale v závodě trochu silnější než oni (Mercedes). Myslím, že klíčovou roli budou zítra hrát pneumatiky, okruh je hodně kluzký a očekávám, že to bude klouzat i zítra. Přes noc by se mohl objevit nějaký déšť, který by mohl znovu spláchnout trať.“

Po penalizaci pěti míst na roštu za výměnu převodovky odstartuje Kimi Räikkönen do závodu z 18. pozice. Fin obsadil v kvalifikaci 15. příčku, díky penalizacím jezdců McLarenu však neklesl o plných pět pozic.

„Takhle jsme to (kvalifikaci) plánovali odjet,“ řekl Räikkönen. „Kluci samozřejmě odvedli velmi dobrou práci, když dokázali pro kvalifikaci do mého vozu stihnout dát starý motor. Stále s určitostí nevíme, co se stalo v ranním tréninku.“

„Měl jsem drobný problém s brzdami (v Q2), pak ale začaly fungovat, na konci tam ale byl problém. Nicméně ani jsme neplánovali se pokusit dostat do Q3.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Pneumatiky budou hrát klíčovou roli, míní Rosberg

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10