Vettel: Na Austrálii nejsme připraveni, boj o titul je ale úplně jiný příběh

Sebastian Vettel si uvědomuje, že forma Red Bullu není před Velkou cenou Austrálie 2014 úplně ideální, avšak naděje na boj o šampionát se stále drží.
Vettel: Na Austrálii nejsme připraveni, boj o titul je ale úplně jiný příběh

Již tuto neděli odstartují revolučně změněné vozy formule 1 do prvního podniku letošní sezony, tedy do Velké ceny Austrálie 2014. Ačkoliv v posledních letech dominoval královně motorsportu rakouský tým včele s pilotem německé národnosti Sebastianem Vettelem, zatím se zdá, že letos by se minulost nemusela opakovat.

Red Bullu se totiž v předsezonních testech zrovna dvakrát nedařilo. Stáj se trápila jak s pohonnými jednotkami od Renaultu, tak i se spolehlivostí svého vozu. Soupeři z Mercedesu a Williamsu se navíc zdají být dost silní.

Věděli jste, že...

Sebastian Vettel zahájí v Grand Prix Austrálie svou sedmou sezonu ve formuli 1 a bude se účastnit svého 121. závodu v této soutěži?

Novopečený tatínek a čtyřnásobný šampion formule 1 Sebastian Vettel ale ani tak nevěší hlavu: „Je to dlouhý rok. Naše předsezonní testování, naše příprava, nebyly ideální a ano, zřejmě nejsme pro tento závod v nejlepší pozici, ale domnívám se, že šampionát je už jiný příběh. Je před námi ještě dlouhá cesta.

Před dvěma lety Fernando ztrácel sekundu a půl na pole position, avšak v posledním závodě s námi bojoval o titul. Může se stát cokoliv. To je přesně důvod, proč je tenhle závod důležitý úplně stejně jako všechny ostatní. Je před námi letos ještě hodně závodů.“

Týmy Renaultu dostaly zelenou pro využití maximálního výkonu

Týmy Renaultu dostaly zelenou pro využití maximálního výkonu

Další článek: Týmy Renaultu dostaly zelenou pro využití maximálního výkonu