Vettel může oslavit titul už v Singapuru, ale záleží také na soupeřích

Po velmi vyrovnaném loňském šampionátu, který se rozhodoval až v poslední Grand Prix, může být letos o mistru světa rozhodnuto už pět závodů před koncem sezóny.
Vettel může oslavit titul už v Singapuru, ale záleží také na soupeřích

Sebastian Vettel letošní sezóně dominuje a titul s největší pravděpodobností obhájí, otázka jen je, kdy se tak stane. Mohlo by se mu to podařit již tento víkend v Singapuru.

Německý závodník Red Bullu má v současnosti náskok 112 bodů před druhým Fernandem Alonsem. Aby mohl v Singapuru slavit, potřebuje svůj náskok navýšit alespoň na 125 bodů. Pak už by ho vzhledem k počtu vítězství nemohl nikdo do konce sezóny překonat.

Jaké jsou tedy možné scénáře, na jejichž konci by se Vettel stal dvojnásobným mistrem už pod září singapurských reflektorů?

Pokud Vettel závod vyhraje, stačí mu, aby Alonso dojel nejlépe čtvrtý a Button s Webberem ne lépe než třetí.

Pokud Vettel obsadí druhé místo, nesměl by Alonso být lepší než osmý, Button s Webberem ne lépe než pátí a Hamilton by nesměl vyhrát.

Poslední možnost představuje pro Vettela třetí místo, protože potřebuje získat alespoň 13 bodů a za čtvrtou pozici je jich jen 12. Pokud by tedy úřadující šampión obsadil v neděli poslední stupeň vítězů, tak by titul získal, kdyby Alonso viděl šachovnicovou vlajku jako devátý nebo horší, Button a Webber ze sedmé a nižší pozice, a Hamilton maximálně třetí.

Další článek: Sutil s Williamsem nejedná, tvrdí jezdcův manažer