Vettel může být spokojen, risk s jedním měřeným kolem vyšel

V sezoně 2011 se v kvalifikacích bojuje pouze od druhého místa dál. Pole position má totiž předplacenou Sebastian Vettel z Red Bullu a nejinak tomu bylo také v Istanbulu.
Vettel může být spokojen, risk s jedním měřeným kolem vyšel

Třiadvacetiletý Němec měl na prvním místě úctyhodný náskok, a tak si mohl dovolit upustit od závěrečné jízdy a ušetřit tak jednu sadu pneumatik pro závod.

"S výsledkem jsem velice spokojen. Ráno to nebylo bez problémů, takže jsme museli dohánět ztrátu. Trať se mi líbí, a tak je fajn, že i s menším množstvím odjetých kol se mi podařilo nalézt ten správný rytmus. Mark a já jsme se rozhodli druhé kolo vypustit. Je to zvláštní pocit, sledovat ostatní jak jedou po trati a vy víte, že vás mohou porazit.

Můžete se jenom dívat, víc nesvedete. Je dobré, že jsme ušetřili pneumatiky, ale zároveň je to zvláštní pocit. Mám ovšem velkou radost. Uvažovali jsme o tom už před kvalifikací, ale člověk nikdy neví, nedá se předem dobře odhadnout, jak na tom budou ostatní a podobně. V posledních závodech jsme viděli, že se jejich průběh změnil a velmi důležitou úlohu hraje to, jak nakládáte s pneumatikami," řekl Vettel.

Mark Webber má na Vettela manko čtyř desetin. Těžkou hlavu si z toho ale nedělá, startuje mu hned po boku a již po startu může být vše jinak.

"Seb odvedl fantastickou práci. Víme, že v sobotu odpoledne je vždy ďábelsky rychlý a opravdu se mu dařilo. Pochopitelně bych mu byl rád blíže, ale vůz formule 1 je velmi komplexní stroj a sebemenší nedokonalost se podepíše na výsledku. Před rokem byla v téhle místnosti úplně jiná atmosféra. Z loňského incidentu i jiných situací jsme se ale poučili. Pokud spolu budeme bojovat, loňská minela se nebude opakovat," dušuje se Webber.

Další článek: Soutěž o podepsané závodní boty Fernanda Alonsa má svého vítěze

12:48 | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)