Vettel může být spokojen, risk s jedním měřeným kolem vyšel

V sezoně 2011 se v kvalifikacích bojuje pouze od druhého místa dál. Pole position má totiž předplacenou Sebastian Vettel z Red Bullu a nejinak tomu bylo také v Istanbulu.
Vettel může být spokojen, risk s jedním měřeným kolem vyšel

Třiadvacetiletý Němec měl na prvním místě úctyhodný náskok, a tak si mohl dovolit upustit od závěrečné jízdy a ušetřit tak jednu sadu pneumatik pro závod.

"S výsledkem jsem velice spokojen. Ráno to nebylo bez problémů, takže jsme museli dohánět ztrátu. Trať se mi líbí, a tak je fajn, že i s menším množstvím odjetých kol se mi podařilo nalézt ten správný rytmus. Mark a já jsme se rozhodli druhé kolo vypustit. Je to zvláštní pocit, sledovat ostatní jak jedou po trati a vy víte, že vás mohou porazit.

Můžete se jenom dívat, víc nesvedete. Je dobré, že jsme ušetřili pneumatiky, ale zároveň je to zvláštní pocit. Mám ovšem velkou radost. Uvažovali jsme o tom už před kvalifikací, ale člověk nikdy neví, nedá se předem dobře odhadnout, jak na tom budou ostatní a podobně. V posledních závodech jsme viděli, že se jejich průběh změnil a velmi důležitou úlohu hraje to, jak nakládáte s pneumatikami," řekl Vettel.

Mark Webber má na Vettela manko čtyř desetin. Těžkou hlavu si z toho ale nedělá, startuje mu hned po boku a již po startu může být vše jinak.

"Seb odvedl fantastickou práci. Víme, že v sobotu odpoledne je vždy ďábelsky rychlý a opravdu se mu dařilo. Pochopitelně bych mu byl rád blíže, ale vůz formule 1 je velmi komplexní stroj a sebemenší nedokonalost se podepíše na výsledku. Před rokem byla v téhle místnosti úplně jiná atmosféra. Z loňského incidentu i jiných situací jsme se ale poučili. Pokud spolu budeme bojovat, loňská minela se nebude opakovat," dušuje se Webber.

Další článek: Soutěž o podepsané závodní boty Fernanda Alonsa má svého vítěze

18:08 | Grosjeanova jízda v Mercedesu se komplikuje. Demonstrační jízda o tomto víkendu byla dříve zrušena kvůli posunu GP Francie a časové kolizi se závodem IndyCar. Nyní byl odložen "na později v létě" i test a to kvůli cestovním omezením v souvislosti s koronavirem.
12:45 | Za tým United Autosport, který spoluvlastní Zak Brown, pojede v Le Mans v LMP2 Manuel Maldonado.... není to shoda jmen, jde o bratrance Pastora Maldonada.
9:23 | Video Red Bull jako reklama pro ČR a SR. Video vidělo jen na YT Red Bullu zatím 515 tisíc lidí. Masivně je propagováno také na socnetech. Namátkou: FB (10,2 milionu fanoušků), Instagram týmu (5,9 milionů), Instagram značky (14,3 milionu).
9:14 | Formule 3: Jezdec týmu Campos László Tóth měl pozitivní test na koronavirus. Zůstává v izolaci a nezúčastní se víkendu ve Francii.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00