Vettel musí stále mlčet, Alonsa z toho ale neobviňuje

Sebastian Vettel je už více než měsíc ve vakuu. Ohlásil odchod z Red Bullu, jeho brzy již bývalí šéfové prohlásili, že míří do Ferrari, ale on sám to potvrdit nesmí. Místo toho odráží otázky novinářů.
Vettel musí stále mlčet, Alonsa z toho ale neobviňuje

Má se za to, že stále nebyl dořešen odchod Fernanda Alonsa z Ferrari. Auto Motor und Sport nechodil kolem horké kaše a zeptal se Vettela, zda je to vina Alonsa, že stále nemůže prozradit své budoucí plány.

„Nemyslím si, že chyba je v jedné osobě,“ řekl Vettel. „Takže si nemyslím, že můžete mluvit o vině. Je to situace, která ještě není zcela vyjasněna, ale tak už to někdy ve formuli 1 je.“

„Samozřejmě, že je to hloupé, když nemůžete odpovědět na otázky, na které se vás ptají. Doufám, že to bude brzy jasné.“

Vettela se zeptali také na Räikkönena. Je známo, že ti dva se docela dobře znají a vycházejí spolu. Auto Motor und Sport se proto zeptal na Vettelův názor na letošní formu finského závodníka. „Nemusíme mluvit o Kimiho talentu, ten je neoddiskutovatelný. Asi letos nebyl schopen dostat z vozu to, co potřebuje, aby se cítil jako doma.“

Další článek: Horner: ztrácíme 75 koní

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.