Vettel musí stále mlčet, Alonsa z toho ale neobviňuje

Sebastian Vettel je už více než měsíc ve vakuu. Ohlásil odchod z Red Bullu, jeho brzy již bývalí šéfové prohlásili, že míří do Ferrari, ale on sám to potvrdit nesmí. Místo toho odráží otázky novinářů.
Vettel musí stále mlčet, Alonsa z toho ale neobviňuje

Má se za to, že stále nebyl dořešen odchod Fernanda Alonsa z Ferrari. Auto Motor und Sport nechodil kolem horké kaše a zeptal se Vettela, zda je to vina Alonsa, že stále nemůže prozradit své budoucí plány.

„Nemyslím si, že chyba je v jedné osobě,“ řekl Vettel. „Takže si nemyslím, že můžete mluvit o vině. Je to situace, která ještě není zcela vyjasněna, ale tak už to někdy ve formuli 1 je.“

„Samozřejmě, že je to hloupé, když nemůžete odpovědět na otázky, na které se vás ptají. Doufám, že to bude brzy jasné.“

Vettela se zeptali také na Räikkönena. Je známo, že ti dva se docela dobře znají a vycházejí spolu. Auto Motor und Sport se proto zeptal na Vettelův názor na letošní formu finského závodníka. „Nemusíme mluvit o Kimiho talentu, ten je neoddiskutovatelný. Asi letos nebyl schopen dostat z vozu to, co potřebuje, aby se cítil jako doma.“

Další článek: Horner: ztrácíme 75 koní

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10