Vettel musel uznat, že kolega Ricciardo má v současnosti navrch

Australský pilot svými výkony příjemně překvapuje. Chválu sklízí i za dnešní kvalifikaci, kdy dokázal překonat svého slavnějšího kolegu.
Vettel musel uznat, že kolega Ricciardo má v současnosti navrch

Kdo by to byl před sezonou čekal. Čtyřnásobný mistr světa Sebastian Vettel si zatím o opakování loňského pohádkového ročníku může nechat zdát. Red Bull je sice o poznání silnější, než co napovídaly předsezonní testy, nicméně Vettelovi přibyla jedna starost, se kterou před časem málokdo počítal. 

Nový týmový kolega Daniel Ricciardo totiž podává velmi kvalitní výkony a zatím se zdá, že mu nový monopost sedne lépe než Vettelovi. Ten z toho nechce dělat drama, ale uznává, že pokud chce mladého Australana porazit, musí se zlepšit.

„Tenhle rok je to úplně jiné. I vozy jsou jiné, nedá se to porovnávat s loňskem. Daniel odvádí velmi dobrou práci. Nemá za sebou jen jeden povedený víkend, dobře jezdí konstantně. Zatím se mu daří z vozu dostávat maximum, já se zřejmě trápím o trochu více.

Máme ale stejné auto, takže když mě porazí, bude to naprosto fér. Vím, že se musím zlepšit. Říká se, že počasí by zítra mělo být již v klidu. Předpovědím se ale nedá tak úplně věřit, takže nejlepší bude se prostě ráno podívat z okna a uvidíme, jak na tom budeme.

Na dešti bychom museli sáhnout po nějakých kompromisech, protože mokré pneumatiky jsme dnes opotřebovali. Snad se nám podaří dojet na podobných pozicích jako dnes,“ řekl Vettel. 

Věčně usměvavý Ricciardo měl z druhé pozice na roštu pochopitelně radost. 

„V posledním kole jsem nemohl z auta dostat víc. Jsem potěšen a odměnilo mě to první řadou. Dneska chvíli trvalo, než jsme se rozhýbali. Neměl jsem v autě na začátku takové sebevědomí ani takovou rychlost, jakou bych si přál. Nakonec se to ale zlepšilo.

Cítím, že jsem připraven na zisk nějakého dobrého umístění. Je mi jasné, že to nebude snadné, ale jsem připraven bojovat. Abych řekl pravdu, do týmu jsem snad nemohl zapadnout lépe. Lidé se tu zasloužili o to, že se tu cítím jako doma. Opravdu mi to pomáhá. Jízdu si užívám a myslím, že se to začíná projevovat na výsledcích. Mám vážně radost. Snižujeme ztrátu na čelo a zlepšujeme se v každém závodě,“ řekl Ricciardo spokojeně.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Další článek: Novější týmy: Potrápilo nás nejen počasí, ale i technika

11:27 | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
25. července | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00