Vettel: Mohl jsem jet ještě rychleji

Ani na městské trati v Singapuru nenašel tým Red Bull svého přemožitele a do zítřejšího závodu odstartují jeho jezdci z první řady. AKTUALIZOVÁNO
Vettel: Mohl jsem jet ještě rychleji

Sebastian Vettel dnes udělal vše pro to, aby se již zítra mohl za jistých okolností stát mistrem světa. V kvalifikaci na GP Singapuru neponechal nic náhodě a slaví svou jedenáctou pole position v letošní sezoně.  

"V posledním kole jsem se snažil možná až příliš moc v šikaně v desáté zatáčce. Rozhodl jsem se ho (kolo) předčasně ukončit a zvolnit, abych neponičil vůz. Se svým prvním kolem jsem byl spokojen. Na konci však bylo možné jet rychleji. Tak jako tak, byla to perfektní kvalifikace. Je to dlouhý okruh s mnoha zatáčkami. Takže je to velká výzva, aby to všechno klaplo. Poučili jsme se z chyb z loňské kvalifikace a zachovali jsme chladné hlavy," nechal se slyšet Němec.

Pokud letos Sebastian Vettel zvítězí ještě ve třech kvalifikacích, může vyrovnat historický rekord Nigela Mansella z roku 1992. O takovýchto věcech ale nechce příliš přemýšlet. Na prvním místě je obhajoba titulu. "Myslím si, že to bylo velmi výjimečné. Bylo to v roce 1992, Nigel měl neuvěřitelný rok. My si také letos nevedeme špatně, ale bylo by špatné začít na takovéto věci myslet. Zítra je před námi dlouhý závod. Tam se získávají body, v kvalifikaci ne. Musíme dále pokračovat v tom, co děláme," dodal.

Mark Webber nastavenému tempu týmového kolegy opět nestačil. Zaostal za ním o 351 tisícin sekundy. I tak je ale svým výkonem potěšen a do závodu zůstává pozitivně naladěn.

"Jsem s tím docela spokojen,“ řekl Australan. "Seb je tu velmi rychlý a odvedl skvělou práci, aby si zajistil pole position. Bylo by to výjimečné, kdyby udělal chybu. Byl velmi rychlý ve všech částech trati. Poskládat to všechno do kupy je pro nás tady velkou výzvou. Je snadné trochu získat, ale poté také hned na následující rovince ztratit," uzavřel.  

Diskuze (77) Další článek: Buttona by v závodě mohly potrápit pneumatiky
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.
22. října | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
22. října | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
22. října | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00