Vettel míval potíže se třetím sektorem, nyní mu konečně přišel na kloub

Sebastian Vettel obsadil v dnešní kvalifikaci sice ‘až‘ třetí příčku, přesto je se svým výkonem spokojen. Ve voze se cítil pohodlněji než včera a navíc se mu podařilo vyřešit dlouholetý problém. Mark Webber odstartuje sedmý.
Vettel míval potíže se třetím sektorem, nyní mu konečně přišel na kloub

V sobotním souboji s časem vypálili rybník všem okolo jezdci Mercedesu, kteří pro sebe ukořistili první řadu na startu. Nejblíže jim ze zbytku startovního pole byl Sebastian Vettel z Red Bullu. Úřadující šampión zaostal za vítězným Nicem Rosbergem o více než tři desetiny vteřiny, i tak ale dnešní výsledek hodnotil pozitivně.   

“S poledním sektorem jsem byl celkem spokojený, protože to pro mě z historického hlediska byla tak trochu slabina. Nyní, po několika posledních letech, těm několika posledním zatáčkám konečně rozumím o něco lépe,“ pochvaloval si Němec.

“(S výsledkem) jsem celkem spokojený, protože včera a dnes ráno jsem se necítil příliš pohodlně, zejména v posledním sektoru, vůz se nám ale podařilo vylepšit.“

V závodě se bude podle Vettelových slov všechno znovu odvíjet od velikosti degradace italského obutí. “Byla to docela hladká kvalifikace, oproti ostatním jsme zaujali lehce odlišný přístup, když jsme použili pouze střední pneumatiky - jestli nám to zítra pomůže, na to si budeme muset počkat, bude to ale zajímavý závod a bude to hodně o opotřebení pneumatik. Pneumatiky nevydrží tak dlouho, jako bychom si přáli,“ řekl pilot Red Bullu.

Zatímco Nico Rosberg je ohledně hodnocení svých šancí na úspěch v zítřejším závodě poněkud opatrný, podle Sebastiana Vettela se s německou stájí rozhodně musí počítat. “Mercedesy jsou teď před námi, a abych byl upřímný, udělaly nějaké dlouhé jízdy a nevypadaly příliš špatně. Včera v dlouhých jízdách byly oba Lotusy a Ferrari také celkem konkurenceschopné, takže můžeme očekávat, že v závodě budou silné,“ uzavřel Vettel.    

Třetí sektor katalánského okruhu sehrál klíčovou roli i v případě druhého jezdce Red Bullu Marka Webbera. Australanovi se v něm na rozdíl od jeho německého kolegy většinou dařilo, dnešek byl nicméně výjimkou, a zřejmě proto obsadil Webber až celkové osmé místo. Po Massově penalizaci si však na startu Velké ceny Španělska o jednu příčku polepší.   

“Kromě Q3 šla dnes kvalifikace dobře. Kolem v Q3 jsem byl zklamaný. V posledním sektoru jsem ztratil hodně času; obyčejně tam jsem velmi silný, měl jsem ale potíže se zadními pneumatikami. V těchto dnech je to citlivá hra a vy potřebujete, aby si to všechno sedlo.“

“Poslední kolo tedy bylo nakonec zklamáním, ale se vším ostatním jsem spokojen. Zítra to bude zajímavý závod,“ dodává Webber.

Další článek: Massa s Gutiérrezem si vysloužili penalizaci

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.