Vettel míval potíže se třetím sektorem, nyní mu konečně přišel na kloub

Sebastian Vettel obsadil v dnešní kvalifikaci sice ‘až‘ třetí příčku, přesto je se svým výkonem spokojen. Ve voze se cítil pohodlněji než včera a navíc se mu podařilo vyřešit dlouholetý problém. Mark Webber odstartuje sedmý.
Vettel míval potíže se třetím sektorem, nyní mu konečně přišel na kloub

V sobotním souboji s časem vypálili rybník všem okolo jezdci Mercedesu, kteří pro sebe ukořistili první řadu na startu. Nejblíže jim ze zbytku startovního pole byl Sebastian Vettel z Red Bullu. Úřadující šampión zaostal za vítězným Nicem Rosbergem o více než tři desetiny vteřiny, i tak ale dnešní výsledek hodnotil pozitivně.   

“S poledním sektorem jsem byl celkem spokojený, protože to pro mě z historického hlediska byla tak trochu slabina. Nyní, po několika posledních letech, těm několika posledním zatáčkám konečně rozumím o něco lépe,“ pochvaloval si Němec.

“(S výsledkem) jsem celkem spokojený, protože včera a dnes ráno jsem se necítil příliš pohodlně, zejména v posledním sektoru, vůz se nám ale podařilo vylepšit.“

V závodě se bude podle Vettelových slov všechno znovu odvíjet od velikosti degradace italského obutí. “Byla to docela hladká kvalifikace, oproti ostatním jsme zaujali lehce odlišný přístup, když jsme použili pouze střední pneumatiky - jestli nám to zítra pomůže, na to si budeme muset počkat, bude to ale zajímavý závod a bude to hodně o opotřebení pneumatik. Pneumatiky nevydrží tak dlouho, jako bychom si přáli,“ řekl pilot Red Bullu.

Zatímco Nico Rosberg je ohledně hodnocení svých šancí na úspěch v zítřejším závodě poněkud opatrný, podle Sebastiana Vettela se s německou stájí rozhodně musí počítat. “Mercedesy jsou teď před námi, a abych byl upřímný, udělaly nějaké dlouhé jízdy a nevypadaly příliš špatně. Včera v dlouhých jízdách byly oba Lotusy a Ferrari také celkem konkurenceschopné, takže můžeme očekávat, že v závodě budou silné,“ uzavřel Vettel.    

Třetí sektor katalánského okruhu sehrál klíčovou roli i v případě druhého jezdce Red Bullu Marka Webbera. Australanovi se v něm na rozdíl od jeho německého kolegy většinou dařilo, dnešek byl nicméně výjimkou, a zřejmě proto obsadil Webber až celkové osmé místo. Po Massově penalizaci si však na startu Velké ceny Španělska o jednu příčku polepší.   

“Kromě Q3 šla dnes kvalifikace dobře. Kolem v Q3 jsem byl zklamaný. V posledním sektoru jsem ztratil hodně času; obyčejně tam jsem velmi silný, měl jsem ale potíže se zadními pneumatikami. V těchto dnech je to citlivá hra a vy potřebujete, aby si to všechno sedlo.“

“Poslední kolo tedy bylo nakonec zklamáním, ale se vším ostatním jsem spokojen. Zítra to bude zajímavý závod,“ dodává Webber.

Další článek: Massa s Gutiérrezem si vysloužili penalizaci

11:27 | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
25. července | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00