Vettel mírní očekávání, vítězství prý v kapse ještě nemá

Pilot Red Bullu potvrzuje famózní fazónu monopostů RB8. V dosavadním průběhu víkendu se na čele nepohybuje prakticky nikdo jiný.
Vettel mírní očekávání, vítězství prý v kapse ještě nemá

V lepší průběh víkendu Red Bull snad ani nemohl doufat. V kvalifikaci si díky prvnímu místu Sebastiana Vettela a druhé pozici Marka Webbera vysloužil první řadu na startu zítřejšího závodu. O to příjemnější je pro rakouský tým fakt, že mezi ním a Ferrari se kvalifikoval také McLaren. Vettelovy šance na triumf v historicky teprve druhé Velké ceně Indie tak nejsou malé. Současný lídr šampionátu ovšem tradičně očekávání mírní.

"Závod je zítra. Dnes se jela kvalifikace, a v té se body nerozdávají. Závod bude dlouhý. Jak se bude vyvíjet, si musíme počkat. Proto se už nemůžeme dočkat. Se svým umístěním jsem spokojený, ale je to pouze výchozí pozice. První pokus jsem musel vzdát a soustředit se na druhé kolo, které bylo v pohodě. Měl jsem z toho radost, ačkoliv jsem ve čtvrté zatáčce brzdil trochu brzy. Celkově to byla velmi vydařená kvalifikace, vůz se choval fantasticky.

Podpora, které se nám dostává z Milton Keynes, je úžasná. Lidem z továrny patří velký dík. Udělali jsme další krok kupředu. Dnešek byl sice jistě pozitivní, ale hlavní zkouška nás čeká zítra. McLareny jsou při delších jízdách velice silné a strategie Ferrari může překvapit. Uvidíme, jak to dopadne. Musíme se soustředit na start a na sebe. Nemůžeme ovlivnit to, co dělají ostatní. 

Kdyby byl dnes Fernando o sekundu rychlejší než ostatní, nic bychom s tím nenadělali. Pouze bychom se soustředili na to, abychom zajeli to, co je v našich silách. Jak už jsem řekl, závod bude dlouhý a stát se může všelicos. Pokud budeme vpředu, bude to lepší, než kdybychom se pohybovali vzadu," vyjádřil se Vettel těsně po kvalifikaci. 

Mark Webber tento víkend sice jede trochu ve stínu svého týmového kolegy, dokáže mu však velmi důstojně sekundovat. Pole position mu utekla o čtyřiačtyřicet tisícin sekundy. Stejně jako Vettel přitom udělal chybu v prvním měřeném kole. Ve druhém byl navíc pozdržen oběma mclareny. Australský pilot si myslí, že závod by nemusel být tak jednoznačný jako kvalifikace. Přesto by Red Bull měl být favoritem:

"Soboty nám opravdu jdou a v posledních týdnech jsme ukázali, že silní jsme i v neděli. Zítřejší závod by mohl dopadnout dobře. Myslím, že to bude těsnější, ale měli bychom mít navrch. Moje kvalifikace nešla úplně hladce. Mé kolo jako takové nebylo úplně špatné, ale v poslední zatáčce jsem zajel až moc daleko na umělý trávník. Výjezd na cílovou rovinku proto nebyl úplně ideální.

Zklamalo mě to, ale za volantem sedím já, takže můžu být naštvaný pouze sám na sebe. Udělal jsem, co jsem mohl. Bylo to těsné, mezi mnou a Sebem nebyl velký rozdíl. Poslední pokus jsem nestihl. Vozy McLarenu v kole po výjezdu z boxů jedou velmi pomalu, aby zahřály pneumatiky. Mají jinou strategii než my. V důsledku toho jsem v prvním sektoru neměl přilnavost. Nestihl jsem tak poslední pokus, který by se určitě hodil. Přesto mě ale překvapilo, že to stačilo na druhé místo, které beru všemi deseti."

Diskuze (45) Další článek: Soutěž o velkou obrázkovou knihu o formuli 1 má svého výherce
13:48 | V Saúdské Arábii bude v roli safety caru a medical caru opět Aston Martin. Tentokrát však nebude mít britskou závodní zelenou ale světlejší odstín inspirovaný vlajkou Saúdské Arábie.
10:11 | Šéf Williamsu Jost Capito měl pozitivní test na covid-19 a víkendu v Saúdské Arábii se tak nezúčastní.
8:14 | Aston Martin potvrdil, že došlo k menšímu požáru v odsávacím systému jeho aerodynamického tunelu.
1. prosince | Podle Racing Chocs zasahují v továrně Astonu Martin hasiči.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink 14.30–15.30
2. trénink 18.00–19.00
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30