Vettel má už jednu ruku na druhém titulu, připouští Alonso

Téměř dokonalá bilance Sebastiana Vettela z prvních šesti závodů znamená, že je skoro rozhodnuto o držiteli letošního titulu mistra světa. Připomněl to Fernando Alonso.
Vettel má už jednu ruku na druhém titulu, připouští Alonso

Vettel doposud získal v letošní sezóně pět prvních míst a jedno druhé. Jeho náskok v čele šampionátu činí 58 bodů. "Jezdí fantasticky," komentoval výkony svého rivala Fernando Alonso. "Nejen dnes, vyhrál pět z šesti Grand Prix. A to se stalo předtím jednou, před pár lety byl Jenson ve stejné situaci, a víme, jakého dosáhl výsledku, vyhrál šampionát."

"V posledních letech jsme viděli, že když vyhrajete pět nebo šest Grand Prix, téměř jste také vyhráli šampionát. Takový je průměr, takže pokud vyhrajete pět z prvních šesti závodů, jste ve velmi dobré pozici. Jezdí fantasticky. Není pochyb o tom, že také Red Bull odvádí velmi dobrou práci s vozem, zastávkami v boxech a při startech. Takže mají velmi dobrý komplet a jezdec má dobré výsledky na trati. V současnosti je pro nás těžké je porazit, ale budeme se o to dál snažit."

Alonso je v poháru jezdců na pátém místě a na Vettela už ztrácí víc bodů, než doposud získal, tedy 74. Za současného rozložení sil nepovažuje dohnání německého pilota za reálné.

"No, potřebujeme vyhrát tři závody a on nesmí bodovat. Takhle teď můžu počítat," řekl. "Myslím, že teď je to nemožné. Sice zbývá hodně závodů, ale pokud v každé kvalifikaci ztrácíte sekundu a musíte volit zvláštní strategie, je to těžké."

"Budeme se dál snažit vylepšovat vůz, závod po závodě, abychom každý víkend získali maximum. Co se týče vítězství, tak to bychom asi byli příliš velcí optimisté, takže musíme zůstat realisté a bojovat o pódia v Kanadě a Valencii. Pak uvidíme, jak se šampionát vyvine, protože ta ztráta je moc velká."

Další článek: Nejrychlejší kolo zajel v Monaku Webber, nejrychlejší zastávku měl Button