Vettel má šanci znovu přeskupit pořadí šampionátu

Sebastian Vettel si v kvalifikaci na Velkou cenu Jižní Koreje vypracoval další šanci k posílení svých nadějí na titul. Vozy Red Bullu urvaly první řadu v poslední chvíli, třetí Fernando Alonso na ně nakonec ztratil dvě desetiny vteřiny.
Vettel má šanci znovu přeskupit pořadí šampionátu

Vettel by se při troše štěstí mohl po neděli vyhoupnout v šampionátu těsně za vedoucího Marka Webbera. Pole position a čistá stopa na startovním roštu mu k tomu dává ideální příležitost. Australan ale bude startovat hned vedle a ohrožení si je dobře vědom. Otázka zní, co s tím dokáže udělat. Další aspiranti na titul Alonso a Lewis Hamilton budou v druhé řadě čekat na zaváhání.  

Vettel najezdil na zbrusu novém jeongamském okruhu jen omezený počet kol. V pátek píchnul pneumatiku, přišel o jednu sadu a na nových gumách se mu nedařilo najít ideální nastavení. „Něco jsme zkoušeli, ale nefungovalo to, nemohl jsem chytit rytmus,“ přiznal Vettel. „Na to, že nám včera nešlo všechno úplně hladce, je (pole position) velice dobrý výsledek.“

Webber, který vede tři závody před koncem sezony pořadí jezdců o 14 bodů před Vettelem a Alonsem, se druhé místo na roštu snažil brát pozitivně. „První řada pořád není tak špatná. Věděli jsme, že to bude těsný souboj, vždycky to tak je,“ poznamenal.

Diskuze (26) Další článek: Soutěž o podepsanou čepici Nica Rosberga má svého vítěze
19:57 | Jean-Eric Vergne uvedl, že novináři překroutili jeho slova. Red Bull ho prý nikdy nekontaktoval v souvislosti se sedačkou pro rok 2019.
19. srpna | Robert Wickens je po nehodě v IndyCar při vědomí a je transportován do nemocnice.
19. srpna | Velká nehoda v IndyCar. Závod přerušen odkaz
16. srpna | Alonso by se měl podle spekulací v následujících týdnech zúčastnit testu vozu IndyCar.

GP Belgie 2018

Pátek 24. srpna 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 25. srpna 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 26. srpna 2018
Závod 15.10