Vettel má šanci znovu přeskupit pořadí šampionátu

Sebastian Vettel si v kvalifikaci na Velkou cenu Jižní Koreje vypracoval další šanci k posílení svých nadějí na titul. Vozy Red Bullu urvaly první řadu v poslední chvíli, třetí Fernando Alonso na ně nakonec ztratil dvě desetiny vteřiny.
Vettel má šanci znovu přeskupit pořadí šampionátu

Vettel by se při troše štěstí mohl po neděli vyhoupnout v šampionátu těsně za vedoucího Marka Webbera. Pole position a čistá stopa na startovním roštu mu k tomu dává ideální příležitost. Australan ale bude startovat hned vedle a ohrožení si je dobře vědom. Otázka zní, co s tím dokáže udělat. Další aspiranti na titul Alonso a Lewis Hamilton budou v druhé řadě čekat na zaváhání.  

Vettel najezdil na zbrusu novém jeongamském okruhu jen omezený počet kol. V pátek píchnul pneumatiku, přišel o jednu sadu a na nových gumách se mu nedařilo najít ideální nastavení. „Něco jsme zkoušeli, ale nefungovalo to, nemohl jsem chytit rytmus,“ přiznal Vettel. „Na to, že nám včera nešlo všechno úplně hladce, je (pole position) velice dobrý výsledek.“

Webber, který vede tři závody před koncem sezony pořadí jezdců o 14 bodů před Vettelem a Alonsem, se druhé místo na roštu snažil brát pozitivně. „První řada pořád není tak špatná. Věděli jsme, že to bude těsný souboj, vždycky to tak je,“ poznamenal.

Diskuze (26) Další článek: Soutěž o podepsanou čepici Nica Rosberga má svého vítěze
19:59 | Verstappen má pro závod 5 sad čerstvých hyperměkkých pneumatik. Tolik jich ale asi potřebovat nebude. odkaz
26. května | Laudy se zeptali, jak by řešil Verstappena: Vyměnil Za koho? Jeho mozek!
26. května | Ferrari si nakonec nechá nové zadní zavěšení. Ve čtvrtek po problémech v Barceloně zkoušelo zpět staré zavěšení. To… odkaz

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink Ricciardo (1:11.786)
Kvalifikace Ricciardo (1:10.810)
Neděle 27. května 2018
Závod Ricciardo