Vettel má problém. Měnit design helem bude zakázáno

Sebastian Vettel během svého působení u Red Bullu střídal helmy snad častěji než závodní overal. Ostatní jezdci v tomto ohledu tak produktivní nejsou, helmy mění jen zřídka pro domácí závod nebo v Monaku. Teď ale vše asi skončí.
Vettel má problém. Měnit design helem bude zakázáno

Sebastian Vettel vsadil u Ferrari na velmi jednoduchý design helmy a je pravděpodobné, že by helmy neměnil tak často jako u rudých býků. Vettel měl zatím asi 60 různých designů helmy!

Podle Autosportu se chystá pravidlo, které zakáže jezdcům měnit design helmy v průběhu sezóny. FIA, Ecclestone a týmy se na tom dohodly, Komise F1 to včera schválila a nyní se čeká jen na formální potvrzení pravidla Světovou radou motorsportu. Každý jezdec tak bude moci nasadit jen jeden design ročně.

Vettel Schumacherovu helmu neokopíroval

Vettel Schumacherovu helmu neokopíroval

Formule 1 se tím vrací na konzervativní cestu a zpět ke svým kořenům. Prvním krokem bylo zavedení stálých startovních čísel.

Je ale otázkou, zda takto striktní pravidlo není už příliš. Možnost změnit design helmy jednou v průběhu sezóny by možná nemusela být špatná. 

Foto: Red Bull Media House

Na adresu novinky se už objevily vtipy:

Další článek: Potvrzeno. Wehrlein bude testovat s Force Indií (+kompletní složení)

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.