Vettel má problém. Měnit design helem bude zakázáno

Sebastian Vettel během svého působení u Red Bullu střídal helmy snad častěji než závodní overal. Ostatní jezdci v tomto ohledu tak produktivní nejsou, helmy mění jen zřídka pro domácí závod nebo v Monaku. Teď ale vše asi skončí.
Vettel má problém. Měnit design helem bude zakázáno

Sebastian Vettel vsadil u Ferrari na velmi jednoduchý design helmy a je pravděpodobné, že by helmy neměnil tak často jako u rudých býků. Vettel měl zatím asi 60 různých designů helmy!

Podle Autosportu se chystá pravidlo, které zakáže jezdcům měnit design helmy v průběhu sezóny. FIA, Ecclestone a týmy se na tom dohodly, Komise F1 to včera schválila a nyní se čeká jen na formální potvrzení pravidla Světovou radou motorsportu. Každý jezdec tak bude moci nasadit jen jeden design ročně.

Vettel Schumacherovu helmu neokopíroval

Vettel Schumacherovu helmu neokopíroval

Formule 1 se tím vrací na konzervativní cestu a zpět ke svým kořenům. Prvním krokem bylo zavedení stálých startovních čísel.

Je ale otázkou, zda takto striktní pravidlo není už příliš. Možnost změnit design helmy jednou v průběhu sezóny by možná nemusela být špatná. 

Foto: Red Bull Media House

Na adresu novinky se už objevily vtipy:

Další článek: Potvrzeno. Wehrlein bude testovat s Force Indií (+kompletní složení)

16. října | Charles Leclerc slaví 23. narozeniny.
16. října | Ve Vietnamu zrušili letošní premiérový závod. Dosud byl oficiálně jen odložený, i když nebyl ani v kalendáři.
15. října | Valentino Rossi má koronavirus.

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 24. října 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 25. října 2020
Závod 14.10