Vettel má problém. Měnit design helem bude zakázáno

Sebastian Vettel během svého působení u Red Bullu střídal helmy snad častěji než závodní overal. Ostatní jezdci v tomto ohledu tak produktivní nejsou, helmy mění jen zřídka pro domácí závod nebo v Monaku. Teď ale vše asi skončí.
Vettel má problém. Měnit design helem bude zakázáno

Sebastian Vettel vsadil u Ferrari na velmi jednoduchý design helmy a je pravděpodobné, že by helmy neměnil tak často jako u rudých býků. Vettel měl zatím asi 60 různých designů helmy!

Podle Autosportu se chystá pravidlo, které zakáže jezdcům měnit design helmy v průběhu sezóny. FIA, Ecclestone a týmy se na tom dohodly, Komise F1 to včera schválila a nyní se čeká jen na formální potvrzení pravidla Světovou radou motorsportu. Každý jezdec tak bude moci nasadit jen jeden design ročně.

Vettel Schumacherovu helmu neokopíroval

Vettel Schumacherovu helmu neokopíroval

Formule 1 se tím vrací na konzervativní cestu a zpět ke svým kořenům. Prvním krokem bylo zavedení stálých startovních čísel.

Je ale otázkou, zda takto striktní pravidlo není už příliš. Možnost změnit design helmy jednou v průběhu sezóny by možná nemusela být špatná. 

Foto: Red Bull Media House

Na adresu novinky se už objevily vtipy:

Další článek: Potvrzeno. Wehrlein bude testovat s Force Indií (+kompletní složení)

24. ledna | 17. února bychom mohli vidět nové zbarvení Williamsu. Vůz až v den testů... podobně by na tom mohl být Haas. Oficiálně to ale potvrzeno nebylo.
23. ledna | Red Bull prodloužil spolupráci se společností ExxonMobil jako dodavatelem paliv, maziv a technologickým partnerem.
22. ledna | Formule 1 potvrdila, že Drive to Survive bude na Netflixu 28. února.
22. ledna | Racing Point představí svůj vůz 17. února.