Vettel má po jedenácti závodech o 112 bodů méně než loni

Srovnání bodových zisků s loňskou sezónou odhalí nejen zlepšení Alonsa, ale především ztráty jeho soupeřů.
Vettel má po jedenácti závodech o 112 bodů méně než loni

Alonso vede po jedenácti Grand Prix šampionát jezdců s náskokem 40 bodů. Když si ale srovnáme bodové zisky s prvními jedenácti závody loňské sezóny, ukáže se, že za svůj náskok vděčí nejen svému zlepšení, ale také zhoršení svých soupeřů.

Až mimo graf se sune Sebastian Vettel s výrazným propadem 112 bodů, loni byl za stejné období jeho zisk téměř dvojnásobný. Ztrátoví jsou i jezdci McLarenu a Mark Webber.

Velký propad zaznamenal rovněž Felipe Massa, zatímco Michael Schumacher má jen o tři body méně, což vzhledem k četným technickým problémům s vozem znamená spíš úspěch. U Petrova je ztráta dána především změnou týmu.

Na druhé straně je největším skokanem Sergio Pérez, jenž získal o 39 bodů více než loni za stejné období. Kromě Alonsa pak dobrého zlepšení dosáhli také Rosberg, Maldonado a Di Resta.

Připomeňme, že u Räikkönena, Grosjeana, Senny, Hülkenberga, Vergneho, Ricciarda, Pica, Kartykejana a De la Rosy není s čím srovnávat, protože prvních 11 závodů loňského roku neabsolvovali.

Klepněte pro větší obrázek

Další článek: Piquet poprvé vyhrál v NASCAR a pustil se do Grosjeana a Räikkönena

20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod Verstappen