Vettel má osmou pole position, Webber je nespokojen se svou chybou

Vettel s Webberem obsadili v Austinu první řadu a dali tak svému šéfovi Hornerovi krásný dárek k dnešním čtyřicátým narozeninám. Australan ve svém závěrečném kole chyboval, což ho zřejmě stálo pole position.
Vettel má osmou pole position, Webber je nespokojen se svou chybou

První řadu obsadí v zítřejší Velké ceně USA na okruhu Amerik v Austinu piloti Red Bullu. Rozhodla o tom dnešní kvalifikace, ve které Sebastian Vettel na poslední chvíli překonal svého týmového kolegu Marka Webbera.

Vettel vybojoval pole position poosmé v sezoně. "Pro tým je pochopitelně skvělé mít obě auta v první řadě. Bylo to obtížné, od rána se zvedl vítr, což má vliv na chování auta a není to jednoduché, zejména v zatáčkách," vysvětloval již jistý mistr světa. "S prvním výjezdem ve třetí části jsem nebyl spokojen, ale myslím, že jsem na konci zajel dobré kolo, které stačilo. S Markem to bylo velmi těsné, v průběhu víkendu se mi stále přibližoval, naštěstí jsem zůstal před ním."

Němec věděl o Australanově chybě v posledním sektoru. Pole position je pro něj důležité i kvůli startu z čistší strany okruhu. "Uvidíme, co dokážeme udělat," dodal tradičně opatrně.

Webber je relativně spokojen s druhým místem, ale není spokojen se svou chybou. V závěrečném kole mírně vyjel mimo trať a za Vettelem zaostal o desetinu sekundy. "Oba jsme měli dva pokusy na středních pneumatikách. První část mého posledního kola byla velmi dobrá, byl jsem s ní spokojen, ale měl jsem problémy v devatenácté a dvacáté zatáčce, kdybych tam projel tak jako předtím, pravděpodobně by to stačilo, ale zkusil jsem víc tlačit a je snadné v těchto podmínkách udělat chybu," připomněl. "Občas jste spokojeni a myslíte si, že jste ze sebe dali to nejlepší, ale dnes mi to proklouzlo mezi prsty. Seb odvedl dobrou práci, dal všechny sektory dohromady, já jen dva a půl."

Šéf týmu Christian Horner bere výsledek jako krásný dárek k dnešním čtyřictátým narozeninám. Inženýr z Renaultu Thierry Salvi považuje výsledek za dobrý základ, je spokojen, že druhého Webbera dělí od třetího Romaina Grosjeana sedm desetin sekundy.

Další článek: Sergio Pérez si před domácími fanoušky spravil chuť

21:05 | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
8. května | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00