Vettel: Letošní pneumatiky jsou špatné, stejně s nimi ale umím vyhrávat

Sebastian Vettel si ve Velké ceně Kanady 2013 dojel pro další vítězství. Dokázal tak, že Red Bull umí i s letošními pneumatikami excelovat. Mark Webber dokončil závod čtvrtý.
Vettel: Letošní pneumatiky jsou špatné, stejně s nimi ale umím vyhrávat

Sebastian Vettel si ve Velké ceně Kanady 2013 na své konto připsal již třetí vítězství v letošní sezoně, do cíle závodu navíc dojel o více než čtrnáct sekund dříve než druhý v pořadí, Fernando Alonso, a většině svých soupeřů to natřel dokonce o celé kolo. Mladého Němce tento úspěch těší hned ze tří důvodů. Zaprvé, na své konto si připsal dalších pětadvacet bodů, čímž jen upevnil svou pozici ve vedení šampionátu. V něm teď vede o třicet šest bodů před Španělem Alonsem. Zadruhé, Grand Prix Kanady byla jedním ze závodů, kde trojnásobný šampion ještě nikdy nevyhrál, a zatřetí, zavřel tak pusy zlým jazykům, kteří tvrdili, že si Red Bull stěžuje na pneumatiky proto, že s nimi nedokáže vyhrávat.

"Je to velmi jednoduché. Kritika, kterou jsem vyjádřil, nebyla založená na výkonech, nýbrž na bezpečnosti," začal vysvětlovat Vettel. "Byly tady případy, kdy se pneumatika začala rozpadat a guma z nějakého důvodu začala odpadat.  Možná kvůli úlomkům, ale ty jsou na trati vždycky. Tuhle sezonu není možné mít čistou trať, takže to bylo kritérium."

Ačkoliv je Vettelovo vedení v šampionátu už docela velké, sám Němec ještě na čtvrtý titul nepomýšlí. "Šampionát je ještě dlouhý. Vloni jsem byl touto dobou v jiném postavení a stejně jsem to pak nakonec dokázal dohnat. Je spousta věcí, co se může stát. V této fázi šampionátu jsme rád, že se můžu soustředit na vítězství v závodech," dodal. 

Mark Webber do kanadského závodu sice dobře odstartoval, potom se ale zasekl za Nicem Rosbergem, díky němuž se mu po chvilce začal vůz přehřívat. Když se soupeře nakonec zbavil, přišla další nepříjemnost: "Pak jsem měl ten incident s Giedem van der Gardem, což jsem odnesl určitým poškozením předního křídla. To všechno jen ztížilo. Celá horní část křídla byla na levé straně pryč, takže už nám pak nepomáhalo."

"Vůbec nevím, co dělal. Když jsme se blížili do vlásenky, bylo tam hodně modrých vlajek. Já jsem se přesunul na vnitřek, dal jsem mu tak spoustu prostoru, takže věděl, že tam jsem. Když jsme se ale blížili do vrcholu, pokusil se tam dostat. Nevím, o co tam šlo," dodal Webber. 

Další článek: Hamilton má kvůli brzdám vrásky na čele, a to i po povedené Kanadě

Témata článku: , , , ,