Vettel letos očekává silnějšího Räikkönena

Sebastian Vettel očekává, že mu bude letos týmový kolega mnohem blíže než v loňském roce.
Vettel letos očekává silnějšího Räikkönena

Räikkönena po jeho návratu k Ferrari nejdříve poměrně výrazně porazil Alonso a o rok později také nováček v týmu Vettel. Němec ale týmového kolegu hájí.

„Na začátku minulého roku měl trochu smůlu,“ řekl Vettel pro ESPN. „Lidé mají tendenci rychle zapomínat a dívat se pouze na čísla. Myslím, že to bylo docela blízko a jsem si jistý, že letos to bude ještě bližší.“  

Je možné, že mistr světa z roku 2007 bude profitovat z nového vozu Ferrari. Ten se vrací k zavěšení push-rod. Räikkönenovi přitom delší dobu nevyhovovalo chování vozu v přední části.

Sám Vettel si ale není jistý, zda je v tom rozdíl. „Pokud byste si chtěli být stoprocentně jistí, museli byste přeskočit z jednoho vozu do druhého. Jedná se ale o dva různé vozy, takže to není jen o zavěšení.“

Vettel prý jako jezdec v odlišných předních zavěšeních nevidí moc rozdílů.

Foto: Getty  Images / Dan Istitene

Další článek: Haryanto: Mezi GP2 a F1 je obrovský rozdíl

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
28. listopadu | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10