Vettel kvůli šestiválcům zvažoval odchod z F1

Nyní má však Němec novou motivaci v podobě snahy dovést Ferrari zpátky na vrchol.
Vettel kvůli šestiválcům zvažoval odchod z F1

Sebastian Vettel prý během loňské sezóny dokonce přemýšlel o odchodu z formule 1. V současné době je však plně odhodlaný pomoci Ferrari zpět k vítězství.

„Řada věcí se změnila,“ řekl čtyřnásobný šampion v rozhovoru pro italskou televizi Rai. „Dokonce i jezdec,“ dodal s úsměvem.

Němec má za sebou nepovedenou sezónu 2014, ve které nezískal jediné vítězství. Důvodů k úsměvu proto tolik neměl.

Jak navíc prozradil šéf Red Bullu Christian Horner, Vettel dokonce kvůli hybridním šestiválcovým motorům dokonce zvažoval odchod z formule 1. I proto byl Němec nadšený z konceptu monopostu budoucnosti, který nedávno zveřejnilo Ferrari.

„Vážně cool,“ komentoval koncept Vettel. „Myslím, že když si k tomu obrázku přidáte velký výkon, bylo by dobré vrátit se tam, kde jsme byli před deseti lety. Z jezdeckého pohledu by to bylo skutečně skvělé.“

Také Ferrari má za sebou neúspěšný ročník, trápení v případě týmu z Maranella navíc trvá již několik let. Vettelovým cílem je proto pomoci mu zpět na vrchol.

„Máme k dispozici dobré auto,“ řekl k letošním šancím.

„Pokud chcete bojovat o vítězství, musíte být schopni porazit Mercedes, já si ale myslím, že rozhodně můžeme doufat, že budeme brzy zase na stupních vítězů.“

Další článek: Malé týmy chtěly na sobě významně šetřit, Dennis jim to zatrhl

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.