Vettel kvůli šestiválcům zvažoval odchod z F1

Nyní má však Němec novou motivaci v podobě snahy dovést Ferrari zpátky na vrchol.
Vettel kvůli šestiválcům zvažoval odchod z F1

Sebastian Vettel prý během loňské sezóny dokonce přemýšlel o odchodu z formule 1. V současné době je však plně odhodlaný pomoci Ferrari zpět k vítězství.

„Řada věcí se změnila,“ řekl čtyřnásobný šampion v rozhovoru pro italskou televizi Rai. „Dokonce i jezdec,“ dodal s úsměvem.

Němec má za sebou nepovedenou sezónu 2014, ve které nezískal jediné vítězství. Důvodů k úsměvu proto tolik neměl.

Jak navíc prozradil šéf Red Bullu Christian Horner, Vettel dokonce kvůli hybridním šestiválcovým motorům dokonce zvažoval odchod z formule 1. I proto byl Němec nadšený z konceptu monopostu budoucnosti, který nedávno zveřejnilo Ferrari.

„Vážně cool,“ komentoval koncept Vettel. „Myslím, že když si k tomu obrázku přidáte velký výkon, bylo by dobré vrátit se tam, kde jsme byli před deseti lety. Z jezdeckého pohledu by to bylo skutečně skvělé.“

Také Ferrari má za sebou neúspěšný ročník, trápení v případě týmu z Maranella navíc trvá již několik let. Vettelovým cílem je proto pomoci mu zpět na vrchol.

„Máme k dispozici dobré auto,“ řekl k letošním šancím.

„Pokud chcete bojovat o vítězství, musíte být schopni porazit Mercedes, já si ale myslím, že rozhodně můžeme doufat, že budeme brzy zase na stupních vítězů.“

Další článek: Malé týmy chtěly na sobě významně šetřit, Dennis jim to zatrhl

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10