Vettel kvituje rychlost Williamsu, Räikkönenovi se přehřívaly brzdy

Až čtvrté nejrychlejší se ve druhém tréninku na Velkou cenu Brazílie ukázalo být Ferrari.
Vettel kvituje rychlost Williamsu, Räikkönenovi se přehřívaly brzdy

Sebastian Vettel (9./7.)

Pozornost ve druhém tréninku v Sao Paulu upoutal svým výsledkem Williams. Podle Sebastiana Vettela je jeho rychlost skutečná. Valtteri Bottas a Felipe Massa obsadili třetí a čtvrté místo.

„Myslím, že je to skutečné,“ řekl k rychlosti Williamsu Vettel, který se ztrátou sedmi desetin obsadil odpoledne až sedmé místo.

„Bude zajímavé sledovat, co se stane zítra. Normálně jsou v pátek trochu vzadu, jelikož jedou s menším výkonem, zdá se ale, že dnes jeli jiný program.“

„Očekávám, že to bude vyrovnané. Vypadá to, že jejich vůz tu funguje dobře. Pokud to bude takhle těsné i zítra, pak je to dobrá zpráva, protože můžeme něco dělat.“

Kimi Räikkönen (10./8.)

Fin odpoledne za svým týmovým kolegou zaostal o 45 tisícin sekundy. Ve druhém tréninku měl přitom Räikkönen problém s přehříváním brzd, když se do chlazení dostala jedna ze slíd hledí přilby.

„Bohužel jedna ze slíd na hledí přilby se dostala do chlazení, kde pak došlo k přehřívání, což byla velká smůla,“ řekl Räikkönen.

Mistr světa z roku 2007 byl rovněž vyšetřován komisaři za to, že ve druhém tréninku překřížil druhu Carlosu Sainzovi Jr., když se snažil dostat do boxů. Komisaři ale nakonec žádný trest neudělili.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Video: Alonso opět odstavil vůz a strhl pozornost

11:46 | Grosjean: Pokud bych sledoval tento závod doma a jeden z mých přátel měl takovou nehodu, byl bych přesvědčen, že je mrtvý.
22:21 | Reakce jezdců na nehodu Grosjeana v týmových rádií bezprostředně po nehodě... odkaz
21:17 | Proč sledovat GP Sachíru: Russell jede v Mercedesu Aitken debutuje ve Williamsu Fittipaldi debutuje v Haasu Netradiční layout okruhu, kola výrazně pod 1 minutu, očekáváme malé rozdíly v časech. Pojede se později, bude chladněji, podmínky tedy jiné. + finále šampionátu F2!
20:00 | Testů mladých jezdců po GP Abú Dhabí by se mohl zúčastnit také Carlos Sainz s Ferrari.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10