Vettel: "Konečně jsme se dostali před bělásky."

DOPLNĚNÉ VYDÁNÍ.

Red Bull rozhodně nechce v Turecku dát týmu Brawn GP nic zadarmo. Sebastian Vettel měl sice včera technické problémy, to mu ovšem nezabránilo v tom, aby v samotném závěru dnešní kvalifikace získal pole-position. Čtvrtý čas zajel Vettelův kolega Webber, a tak na startu zítřejšího závodu uvidíme modrobílý sendvič ve složení Vettel, Button, Barrichello, Webber.

Vettel se nechal slyšet, že by v neděli rád snížil svou ztrátu na Jensona Buttona, která činí již poměrně značných osmadvacet bodů.

"Nebude to ale snadné. Na druhou stranu tady máme šanci, auto funguje výborně. Čekal jsem, že kvalifikace bude těžší, ale povedla se nad očekávání, dokázali jsme to. Jsme ale pouze na půli cesty k úspěchu, protože to hlavní přijde zítra. Závod bude dlouhý a velice obtížný. Měla by to být vzrušující podívaná, uvidíme.

V pátek se nám porouchal motor, takže jsme nemohli odjet mnoho kol. V autě jsem se nicméně cítil velmi dobře, takže jsem si věřil. Překvapilo mě, že jsem byl nejrychlejší ve všech částech kvalifikace. Konečně se to podařilo. V posledních závodech jsme se hodně snažili, až jsme se dnes před bělásky konečně dostali. Všechno zatím vypadá pozitivně.

V Číně jsem si před závodem věřil, ale začalo pršet. Nemohli jsme tak ukázat, jaký byl náš potenciál na suchu. Zítra by déšť přijít neměl. Udělali jsme dnes náš první domácí úkol, to hlavní ale přijde v zítřejších 58 kolech," prozradil dobře naladěný Vettel.

"Kvalifikace se nám povedla. S jejím průběhem jsem spokojen. Nemyslím si, že jsem se mohl umístit lépe. Výkonnost vozu mě těší, v zítřejším závodě budu bojovat o stupně vítězů. Tým odvedl dobrou práci," řekl stručně Mark Webber.

Další článek: Pole position získal v turecké kvalifikaci Sebastian Vettel

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.