Vettel k Mercedesu určitě nepřijde, říká Hamilton

Spekulace o snahách Mercedesu získat Sebastiana Vettela se podle Lewise Hamiltona nepochybně nezakládají na pravdě, proto jim nevěnuje pozornost.
Vettel k Mercedesu určitě nepřijde, říká Hamilton

O angažování Vettela měl usilovat Niki Lauda, jenž pomáhal loni přesvědčit Hamiltona k přestupu do Mercedesu.

"Je to něco, na co nemusím myslet, protože se to nestane," komentoval Hamilton spekulace o Vettelově příchodu pro Telegraph. "Nico se v posledním závodě kvalifikoval na pole position, takže je evidentně rychlý a zaslouží si tu být."

"Já jsem k týmu právě přišel a nedaří se mi špatně, takže pochybuji, že by nahradili mě. Vůbec se mě to netýká. Proč by mělo? Jsem v pohodě tam, kde jsem. Mám solidní smlouvu a dobrého právníka, stejně jako Mercedes."

Hamilton podepsal při svém přestupu tříletou smlouvu. Jak dlouhý kontrakt má Rosberg, tým veřejně neoznámil, jen při jeho prodloužení v roce 2011 prohlásil, že je "víceletý od roku 2013 dále".

Další článek: Pirelli: Chcete, abychom z Red Bullu udělali šampiona? Není problém

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.