Vettel: Jsem ten poslední, kdo by se vzdal

Sebastiana Vettela dělí od prvního místa v šampionátu 25 bodů a do konce sezóny zbývají už jen dva závody. Svoji situaci však německý pilot nevidí beznadějně.
Vettel: Jsem ten poslední, kdo by se vzdal

"Jsem ten poslední, kdo by se vzdal," řekl. "Moje šance? Je taková, jaká je. Nemůžu s tím nic dělat. Teď je samozřejmě ještě těžší a zajímavější bojovat o titul, ale dokud budu mít alespoň mizivou šanci... Stále zbývají dva závody a v Koreji jsme všichni viděli, jak rychle se situace může změnit. Boj o titul neskončil, takže si počkejme a uvidíme, co přinese šachovnicová vlajka v Abú Zabí."

Ještě 10 kol před koncem korejské Grand Prix byl přitom Vettel ve vedení závodu, které mu zajišťovalo i průběžné vedení v šampionátu. Pak ale přišla porucha motoru. "Co se mě týče, vím, že to selhání nepřišlo mojí vinou, nemělo to nic společného s mým výkonem nebo rychlostí," uvedl Vettel. "Pro ten motor by to stejně byl poslední závod. Pořád máme motory s malým počtem najetých kilometrů, takže aspoň budu v pohodě ve zbývajících dvou závodech."

Tým Red Bull Racing v Koreji nezískal ani bod, protože cíl po chybě a nehodě neviděl ani Mark Webber. Rakouská stáj přesto zůstala ve vedení šampionátu konstruktérů.

Další článek: Hamilton nechytil hozenou rukavici

21:05 | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
9:35 | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.
7. května | Kvalifikaci formule 3 vyhrál Dennis Hauger. Roman Staněk obsadil 14. místo.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00