Vettel je zklamaný, doma chtěl víc

Jezdci Red Bullu obsadili v kvalifikaci na Velkou cenu Německa druhé a třetí místo v pořadí Sebastian Vettel, Mark Webber. Němec je však zklamaný, na domácí půdě měl dle svých slov na víc. AKTUALIZOVÁNO
Vettel je zklamaný, doma chtěl víc

I když Sebastian Vettel odstartuje do Grand Prix Německa z druhého místa, není svým dnešním výkonem příliš uchvácen. Po kvalifikaci se nechal slyšet, že měl rychlost na pole position.

"Moje kolo nebylo zrovna šťastné," přiznává pětadvacetiletý Vettel. "Fernandova strategie byla o něco rychlejší. Mohl jsem jet ještě rychleji, ale nevíme, jestli by to bylo dostačující."

"V těchto podmínkách je to ošidné. Trochu ztratíte kontrolu nad svým vozem kvůli řece na trati a jste hned na jiném místě, než na které jste pomýšleli. Je to ošidné. Nicméně dnes jsme měli rychlost na to, abychom nakonec dojeli na pole position. Myslím, že to bylo možné."

"Musíme se ještě podívat na to, co Fernando na konci udělal se strategií, možná to byla nejlepší cesta, jak to udělat. Ale celkově si myslím, že v těchto podmínkách je to tak trochu loterie."

Vettel sice připouští, že v poslední části kvalifikace přišel o jedno kolo kvůli svému týmovému kolegovi Marku Webberovi, na druhou stranu ale uznává, že drahocenný čas ztratil svou vlastní chybou v posledním měřeném kole.

"Ztratil jsem kolo, když jsem za ním jel, ale v těchto podmínkách je to těžké, v zrcátku nemusíte nic vidět, takže mě pravděpodobně neviděl. Potom, když zbývají dvě kola do šachovnicové vlajky, se nemůžete vzdát. Určitě jsem trošku ztratil, trať však byla nejlepší ke konci. Poslední kolo nebylo úplně čisté," upozorňuje jezdec na svou chybu.

Kvalifikační umístění netěší ani Vettelova australského týmového kolegu. Ten podotýká, že se měl nechat inspirovat Alonsem a vyměnit během třetí části kvalifikace pneumatiky. Svého rozhodnutí nepřezout teď lituje.

"Byla to velmi ostrá a tvrdá kvalifikace z pohledu rozhodování se, a to jak pro jezdce, tak i pro inženýry," říká Webber. "Byla to pro nás výzva."

Australan se sice kvalifikoval na třetím místě, po penalizaci za předčasnou výměnu převodovky se však zítra postaví na start jako osmý.

"Chtěli jsme být v přední řadě, ale osmé místo po penalizaci je OK. Můžeme odtud závodit. Plánujeme se probojovat dopředu. Není to pro start úplně nejlepší pozice, není ideální, ale musíme si dát za cíl probojovat se vpřed a uvidíme, jak se závod vyvine.

Další článek: Podmínky na trati byly na hraně, říká Alonso

10:01 | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
19:40 | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00