Vettel je velký šampión a úspěch si zaslouží, vysvětluje Hamilton

Lewis Hamilton doplnil svůj komentář o tom, jak je formule 1 nudná pod nadvládou Sebastiana Vettela. Nijak nechtěl snižovat kvality svého soupeře.
Vettel je velký šampión a úspěch si zaslouží, vysvětluje Hamilton

V Koreji Hamilton prohlásil, že soucítí s fanoušky, protože je formule 1 velmi předvídatelná, dopředu je jasné, že vyhraje Vettel. Pak to raději doplnil.

"Četl jsem zprávy o svém komentáři o Sebovi. Cítím potřebu vyjasnit to, co jsem myslel," otevřel znovu toto téma. "Seb je velký šampión!"

"Nejen to, je to skvělý člověk, který je zábavný a skromný. Zaslouží si všechen úspěch, který má! Obdivuji jeho nasazení a schopnost podávat konzistentní výkony bez chyby. To je znamení skutečného mistra."

Nejen Hamilton také několikrát hovořil o tom, že má Vettel bezkonkurenčně nejlepší auto, což ostatním znemožňuje s ním bojovat. I k tomu se teď vyjádřil.

"Ať už si vy a já myslíme o jeho voze cokoliv, nakonec odvádí perfektní práci. Já jsem jen vděčný, že jezdím v éře, kdy je tu tolik skvělých pilotů, jako je on."

Další článek: Navzdory ztrátě bychom si Alonsa mohli dovolit, tvrdí McLaren

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.