Vettel je v klidu, měl by být na špici za každého počasí

Lídr průběžného pořadí šampionátu v Kanadě ukončil kvalifikační nadvládu Mercedesu a připsal si třetí pole position na okruhu Gillese Villeneuva za sebou. AKTUALIZOVÁNO
Vettel je v klidu, měl by být na špici za každého počasí

Sebastian Vettel se dokázal nejlépe vypořádat s nevyzpytatelným kanadským počasím a na mokré trati si vyjel první místo před Lewisem Hamiltonem. Německý závodník může být s výsledkem kvalifikace nadmíru spokojen, neboť oba jeho hlavní soupeři v boji o titul, tedy Kimi Räikkönen i Fernando Alonso, skončili poměrně daleko za ním. Po volných trénincích přitom Vettel očekával, že by Ferrari mohlo patřit ke kandidátům na vítězství.

"Nevím, jestli vůbec existuje někdo, kdo by dokázal přesně předpovědět, jak to tu bude vypadat v další zatáčce. Dnes jsme se mohli přesvědčit, že trať může být v některých místech hodně zrádná a jinde zase suchá. V dalším kole se pak může situace zcela změnit. Stejně tak těžké je předpovědět zítřejší počasí. Momentálně tedy čekáme spíše sucho, ale kdo ví. 

Zase tak moc na tom ale nezáleží. Ještě nám zbývají nějaké mokré pneumatiky a spousta slicků. Měli bychom být silní i v dešti. Za proměnlivých podmínek bychom se mohli dočkat zajímavého závodu. 

Nemáme sice už žádnou zbrusu novou sadu přechodných pneu, ale je třeba říci, že v poslední části kvalifikace jsme najeli opravdu jen minimum kilometrů. Bylo to samozřejmě složité, v podstatě všichni použili veškeré přechodné gumy, aby se umístili co nejvýše. Hlavní ale je, že jsme silní jak na suchu, tak i v mokru," řekl Vettel.

Druhý pilot Red Bullu Mark Webber se kvalifikoval na pátém místě, s čímž podle všeho není zcela spokojen.

"Podmínky byly pro všechny dost chaotické a pole je v důsledku toho poměrně promíchané. Rád bych býval skončil výše, ale nedá se nic dělat. Zítra nás čeká dlouhá cesta, tak uvidíme, jak se to bude vyvíjet. Bottas odvedl výbornou práci. Měli bychom před sebou mít zajímavou velkou cenu. Suché počasí by bylo pro všechny příjemnější, vše by díky němu mohlo být přímočařejší a jasnější. Navíc tu za deště není zrovna moc dobrá viditelnost," vysvětloval Webber nástrahy kanadských lijáků. 

Další článek: Vettel přerušil nadvládu Mercedesu a vyhrál kanadskou kvalifikaci

14:36 | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?
18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon