Vettel je stále přesvědčený, že safety car ve Valencii vyjet nemusel

I když by to na jeho výsledku v GP Evropy nic nezměnilo, stojí si Vettel za tím, že byl výjezd safety caru v závodě zbytečný. Ale netvrdí, že šlo o záměr zdramatizovat závod.
Vettel je stále přesvědčený, že safety car ve Valencii vyjet nemusel

Vettel ujížděl ve Valencii zbytku startovního pole a měl náskok kolem 20 sekund, když na trať vyjel safety car, a všechny vozy se tak znovu ocitly pohromadě. Vedení závodu ho vyslalo na trať kvůli úlomkům, které po kolizi upadly z vozů Kovalainena a Vergneho.

Po závodě měl Red Bull vyjetí safety caru kritizovat, ale Vettel odmítl, že by vinil vedení závodu ze snahy ovlivnit dění na trati. "Nikdy jsem neřekl, že to bylo naschvál. Řekl jsem, že z mého pohledu to bylo zbytečné. Ale já nerozhoduji. Rozhoduje vedení závodu, oni rozhodnou, kdy vyjede. Pokud to považují za nutné, my to akceptujeme."

Vettel tento názor zastává, protože podle něj žádné větší nebezpečí nehrozilo. "Měl jsem čas se podívat na příčiny výjezdu safety caru. Úlomky jsme na trati měli už předtím a nic se nestalo, pak jich pár přibylo... Ale nerozhoduji já."

"Neříkám, že to rozhodnutí bylo správné nebo špatné, dle mého názoru jsme mohli pokračovat bez safety caru. Ale v tu dobu jsem měl menší přehled než vedení závodu."

Německého jezdce nakonec ze závodu vyřadil přehřátý alternátor. Renault oznámil, že výjezd safety caru životnost alternátoru dokonce trochu prodloužil, ne naopak, takže by Vettel v každém případě nedokončil.

Další článek: Vettel a Webber povezou na svých monopostech desítky tisíc fotek