Vettel je stále přesvědčený, že safety car ve Valencii vyjet nemusel

I když by to na jeho výsledku v GP Evropy nic nezměnilo, stojí si Vettel za tím, že byl výjezd safety caru v závodě zbytečný. Ale netvrdí, že šlo o záměr zdramatizovat závod.
Vettel je stále přesvědčený, že safety car ve Valencii vyjet nemusel

Vettel ujížděl ve Valencii zbytku startovního pole a měl náskok kolem 20 sekund, když na trať vyjel safety car, a všechny vozy se tak znovu ocitly pohromadě. Vedení závodu ho vyslalo na trať kvůli úlomkům, které po kolizi upadly z vozů Kovalainena a Vergneho.

Po závodě měl Red Bull vyjetí safety caru kritizovat, ale Vettel odmítl, že by vinil vedení závodu ze snahy ovlivnit dění na trati. "Nikdy jsem neřekl, že to bylo naschvál. Řekl jsem, že z mého pohledu to bylo zbytečné. Ale já nerozhoduji. Rozhoduje vedení závodu, oni rozhodnou, kdy vyjede. Pokud to považují za nutné, my to akceptujeme."

Vettel tento názor zastává, protože podle něj žádné větší nebezpečí nehrozilo. "Měl jsem čas se podívat na příčiny výjezdu safety caru. Úlomky jsme na trati měli už předtím a nic se nestalo, pak jich pár přibylo... Ale nerozhoduji já."

"Neříkám, že to rozhodnutí bylo správné nebo špatné, dle mého názoru jsme mohli pokračovat bez safety caru. Ale v tu dobu jsem měl menší přehled než vedení závodu."

Německého jezdce nakonec ze závodu vyřadil přehřátý alternátor. Renault oznámil, že výjezd safety caru životnost alternátoru dokonce trochu prodloužil, ne naopak, takže by Vettel v každém případě nedokončil.

Další článek: Vettel a Webber povezou na svých monopostech desítky tisíc fotek

9:47 | Red Bull za chvíli uveřejní video, které natáčel v Česku a na Slovensku. Sledujte premiéru živě na Youtube: odkaz
9:05 | U Ferrari očkují nejen zaměstnance, ale začínají očkovat také jejich rodinné příslušníky...
14:43 | Od zítřka začíná platit nová směrnice, která zpřísňuje zátěžové testy ohebnosti zadních křídel.
14:28 | Fernando Alonso se připojil k výzvě UNICEF, aby země G7 darovaly vakcíny proti COVID-19 méně vyspělým zemím. Kromě Alonsa podepsalo výzvu přes 30 dalších ambasadorů UNICEF (například Lionel Messi, David Beckham, Sergio Ramos, Katy Perry).

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00