Vettel je rád, že v Baku získal druhé místo

Sebastian Vettel je rád, že se po obtížném vstupu do víkendu Velké ceny Evropy v Baku umístil v premiérovém závodě na druhé pozici.
Vettel je rád, že v Baku získal druhé místo

Po pátečních trénincích patřilo Vettelovi až osmé místo. V kvalifikaci skončil čtvrtý, ale díky penalizaci Sergia Péreze startoval do závodu ze třetí pozice.

Pilot Ferrari si na startu svou pozici udržel, následně se dostal před Daniela Ricciarda na druhé místo, kde také dojel do cíle a zaznamenal tak své letošní páté umístění na stupních vítězů.

„Dnes jsme odvedli skvělou práci,“ řekl Vettel. „Už ke konci včerejšího dne začal vůz ožívat. V pátek jsme se trochu trápili, když se ale podíváme, kde jsme teď, tak je to skvělý výsledek. Podruhé v řadě jsme se umístili na druhém místě.“

„Po Kanadě jsme teď znovu na stupních vítězů, což je skvělé, získali jsme tím nějaké dobré body. Myslím, že rychlost tam je, vůz je dobrý a my jdeme dál.“

Räikkönen je zklamaný

Druhý pilot Ferrari Kimi Räikkönen skončil těsně pod stupni vítězů na čtvrté pozici, když jej v závěru předjel Pérez.

Fin byl přitom potrestán penalizací 5 sekund za to, že při souboji s Danielem Ricciardem, který zrovna mířil do boxů, přejel bílou čáru na vjezdu do boxů.

„Pravidlo o přejíždění čáry chápu, ale je to hloupé, nic tím nezískáte. Bohužel jsem dostal penalizaci,“ řekl Räikkönen.

„Cílem bylo udržet se pět sekund před dalším v pořadí, dvakrát jsem ale za někým zůstal zaseknutý, jednou za sauberem a podruhé za haasem na více než jedno kolo, čímž jsem ztratil hodně času.“

„Stejný člověk, který vám dává penalizaci, by měl také dávat modré vlajky. Tohle byl malý problém, ale rychlost jsme měli. Celkově jsem trochu zklamaný. Byl to náročný víkend, nebyla to moc velká zábava. Ale nebyla to ani katastrofa.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: V Baku se drama nekonalo, vyhrál Rosberg

17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.
16:45 | Podle Wolffa to byl v podání Russella dobrý trénink, ale je třeba ho brát s klidem a rezervou. Bottas měl prý problém s autem.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10