Vettel je proti sprintu, F1 má podle něj větší problémy

Na začátku je diskuse o možné změně formátu závodního víkendu. Jednou z variant je zavedení sobotního sprintu, ve kterém by se rozhodlo o pořadí pro hlavní (nedělní) závod.
Vettel je proti sprintu, F1 má podle něj větší problémy

„Miluji závodění, ale v některých věcech jsem dost tradiční,“ řekl v reakci na nápad Vettel, jehož slova přináší Autosport. „Takže nejsem pro. Grand Prix by měla být Grand Prix. Vím, byl by to jen kvalifikační závod, ale ubralo by to něco z nedělní podívané. Myslím, že zde máme různé problémy, které je potřeba řešit spíše než mít v sobotu závod.“

Čtyřnásobný mistr světa při této příležitosti zavtipkoval. „Možná bychom měli přemýšlet o skutečných problémech, jako design helem!“

Nico Rosberg argumentoval DTM. Osobně je prý otevřený k podobné změně, ale upozornil také na tradici F1.

„Byl bych velmi, velmi rád, kdyby došlo ke změně víkendu,“ reagoval Hamilton. „Jsem tu devět let – čtvrtek, pátek sobota, neděle… pořád jsou to stejné věci, takže bych byl rád, kdyby se to zpřeházelo, aby to bylo více vzrušující.“ Podle Hamiltona by bylo dobré podobné změny konzultovat i s jezdci.

Zřejmě nejlepší reakci dodal Jenson Button. „Nemyslím, že k tomu dojde. Nestojí to za komentář, protože se to nestane.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: CVC se nemíní zbavit vlastnictví formule 1

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.