Vettel je letos nejlepší a titul si zaslouží, říkají Alonso a Hamilton

Sebastian Vettel je velmi blízko k obhajobě mistrovského titulu a jeho soupeři říkají, že zcela právem. Red Bull sice má dominantní techniku, ale Vettel je téměř bezchybný.
Vettel je letos nejlepší a titul si zaslouží, říkají Alonso a Hamilton

Letošní šampionát jezdců se může uzavřít už v neděli v Singapuru, Sebastian Vettel už jednou rukou drží druhý pohár mistra světa.

"Jezdí fantasticky," chválil Vettela Alonso. "Letos neudělal žádnou chybu, nebo jen velmi málo. Loni jsme měli větší šanci. Red Bull podle mě dominoval také loni, ale v některých závodech měl problémy. Letos je vyřešili. Auto je stejně rychlé jako loni. Dokončil všechny závody."

"Myslím, že je jediný, kdo dokončil všechny závody, navíc jezdí velmi, velmi dobře. Když máte dominantní auto, je snadné získat pole position nebo vyhrát závod, ale letos byly jisté případy, kdy nastaly náročné podmínky, jako v Kanadě nebo Silverstonu, ale on v kvalifikaci zajel perfektní kolo a perfektní měl také závod, od začátku do konce. Takže celkově vzato byl nejlepší a tým byl nejlepší s nejlepší technikou, tudíž si zaslouží být tam, kde jsou."

Lewis Hamilton měl pro Vettela podobná slova chvály: "Jezdí opravdu velmi, velmi dobře. Kromě jednoho závodu dokončil všechny na prvním nebo druhém místě, je ohromně konzistentní, ohromně se ovládá, jeho osobnost, jeho postoj je velmi profesionální. Udělal jen pár chyb. A dokonce ho ty dvě malé chyby, které udělal, moc nestály. Smekám před ním klobouk."

Za jakých podmínek se Vettel stane dvojnásobným mistrem světa už v Singapuru, se dočtete zde.

Diskuze (134) Další článek: Vettel: Alonsovo bránění bylo na hranici, Schumacherovo možná za ní
22:01 | Sebastiana Vettela čeká nasazení nové pohonné jednotky a start z konce startovního pole.
21. října | F2 a F3 sníží extra body. Za pole position budou 2 body (místo 4) a za nejrychlejší kolo 1 (místo 2).
21. října | Podle Seven News zvažuje Sydney uspořádání závodu F1. Chce nahradit Melbourne.
21. října | Dnes před 14 lety získalo Ferrari poslední titul mezi jezdci. Kimi Räikkönen porazil o 1 bod Lewise Hamiltona a Fernanda Alonsa.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00