Vettel je hrozně přeceňovaný, nechápu, jak získal čtyři tituly, říká Irvine

Eddie Irvine formuli 1 nesleduje, nudí ho. Ze současných jezdců je podle něj nejlepší Lewis Hamilton. V případě Sebastiana Vettela prý nechápe, jak mohl získat 4 tituly.

Eddie Irvine závodil za Ferrari v letech 1996 až 1999. Po odchodu z Maranella si dal ještě tři sezóny u Jaguaru.

„Formule 1 byla velmi, velmi populární, když jsme závodili s Michaelem,“ řekl Irvine v rozhovoru pro BBC. „Myslím, že to tehdy ještě byla vzrušující doba, ale teď je méně populární.“

Irvine si myslí, že současná hvězda Ferrari Sebastian Vettel je hrozně nadhodnocovaný. Nechápe prý, jak mohl získat čyři tituly mistra světa.

„Myslím, že Vettel je dobrý jezdec, ale jako čtyřnásobného světového šampiona ho nevidím. Myslím, že je velice přeceňovaný. Lewis má mnohem širší talent.“

Hamilton je sice lepší, ale ve srovnání se Schumacherem by neobstál. „Michael byl na vrcholu každý den, stejně jako Senna. Lewis má své dny. Když se podíváte na dva roky, kdy byli Lewis a Button spolu, tak Button ho vlastně bodově překonal. To se Michaelovi nikdy nestalo. Jeho výkonnost byla stále nejvyšší.“

Máme ty správné ingredience, říká Vettel, který nezačal rok nejlépe

Máme ty správné ingredience, říká Vettel, který nezačal rok nejlépe

„Pokud jde o předjíždění, je na tom patrně lépe než Michael, ale pokud jde o rychlost a konzistentnost během celého víkendu nebo dokonce celého roku, nemyslím si, že by se někdo vyrovnal Michaelovi. Dokonce ani Senna ne.“ Senna prý byl skvělý, ale měl určité „nesprávné techniky“. 

Irvine přiznal, že ho současná F1 nebaví. Oceňuje zlepšení bezpečnosti, ale podle něj je F1 až příliš dokonalá. „Nedívám se, protože mě nudí. Je to docela syntetické, není to syrové. Je to příliš perfektní. Když uděláte chybu, nezaplatíte za ní. Myslím, že to nejmenší, co byste měli udělat, pokud uděláte chybu, je ztratit hodně času.“

Irvine přišel i s myšlenkou, že by ve F1 měl být automobilky jen jako dodavatelé motorů. Automobilky podle něj přijdou a když se nedaří, tak zase odejdou.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Diskuze (263) Další článek: Liberty chce v budoucnu druhý závod v Číně
20. dubna | Tým Scuderia Praha vyhrál závod ve Spa...
19. dubna | Jenson Button se nezúčastní posledních dvou závodů WEC a to včetně Le Mans. Nahradí ho Vandoorne. Důvody? Rodinné (chce trávit více času se snoubenkou) a výkonnostní, kdy SMP Racing nestačí na toyoty.
18. dubna | Max Verstappen věří, že v polovině sezóny bude moci Red Bull vyhrávat závody.
17. dubna | Ferrari doufá, že Alfa Romeo nasadí co nejdříve novou řídicí elektroniku pohonné jednotky. Tým ji nestihl integrovat do vozu a Giovinazzi pak měl v kvalifikaci stejný problém jako Leclerc v Bahrajnu.

GP Ázerbájdžánu 2019

Pátek 26. dubna 2019
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 27. dubna 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 28. dubna 2019
Závod 14.10