Vettel je hrozně přeceňovaný, nechápu, jak získal čtyři tituly, říká Irvine

Eddie Irvine formuli 1 nesleduje, nudí ho. Ze současných jezdců je podle něj nejlepší Lewis Hamilton. V případě Sebastiana Vettela prý nechápe, jak mohl získat 4 tituly.

Eddie Irvine závodil za Ferrari v letech 1996 až 1999. Po odchodu z Maranella si dal ještě tři sezóny u Jaguaru.

„Formule 1 byla velmi, velmi populární, když jsme závodili s Michaelem,“ řekl Irvine v rozhovoru pro BBC. „Myslím, že to tehdy ještě byla vzrušující doba, ale teď je méně populární.“

Irvine si myslí, že současná hvězda Ferrari Sebastian Vettel je hrozně nadhodnocovaný. Nechápe prý, jak mohl získat čyři tituly mistra světa.

„Myslím, že Vettel je dobrý jezdec, ale jako čtyřnásobného světového šampiona ho nevidím. Myslím, že je velice přeceňovaný. Lewis má mnohem širší talent.“

Hamilton je sice lepší, ale ve srovnání se Schumacherem by neobstál. „Michael byl na vrcholu každý den, stejně jako Senna. Lewis má své dny. Když se podíváte na dva roky, kdy byli Lewis a Button spolu, tak Button ho vlastně bodově překonal. To se Michaelovi nikdy nestalo. Jeho výkonnost byla stále nejvyšší.“

Máme ty správné ingredience, říká Vettel, který nezačal rok nejlépe

Máme ty správné ingredience, říká Vettel, který nezačal rok nejlépe

„Pokud jde o předjíždění, je na tom patrně lépe než Michael, ale pokud jde o rychlost a konzistentnost během celého víkendu nebo dokonce celého roku, nemyslím si, že by se někdo vyrovnal Michaelovi. Dokonce ani Senna ne.“ Senna prý byl skvělý, ale měl určité „nesprávné techniky“. 

Irvine přiznal, že ho současná F1 nebaví. Oceňuje zlepšení bezpečnosti, ale podle něj je F1 až příliš dokonalá. „Nedívám se, protože mě nudí. Je to docela syntetické, není to syrové. Je to příliš perfektní. Když uděláte chybu, nezaplatíte za ní. Myslím, že to nejmenší, co byste měli udělat, pokud uděláte chybu, je ztratit hodně času.“

Irvine přišel i s myšlenkou, že by ve F1 měl být automobilky jen jako dodavatelé motorů. Automobilky podle něj přijdou a když se nedaří, tak zase odejdou.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Liberty chce v budoucnu druhý závod v Číně

22:04 | Tak Norrisův druhý trénink neukončilo předčasně poškození podlahy (i když to měl také), ale problém s pohonnou jednotkou.
17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink Russell (54.713)
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10