Vettel: Jako jezdci se s Webberem respektujeme, v osobní rovině je to horší

Sebastian Vettel ujistil, že k Marku Webberovi má velký respekt jako k jezdci, i když připustil, že lidsky si jako týmoví kolegové moc nerozumí.
Vettel: Jako jezdci se s Webberem respektujeme, v osobní rovině je to horší

Mezi Vettelem a Webberem to pravidelně jiskří v podstatě od chvíle, kdy se v roce 2009 sešli u týmu Red Bull Racing. Prožili si několik napjatých chvil a dokonce i kolize. To ale nemění nic na tom, že si Vettel Webbera váží jako soupeře.

"Vždy jsme sdíleli respekt, hlavně na trati, kde spolu bojujeme," řekl německý pilot. "Nemyslím, že by nám scházel respekt. Myslím, že jsme respektovali jeden druhého ve voze a jeho schopnosti."

"Jako týmoví kolegové jsme se za posledních pět let poznali velmi, velmi dobře. Tím mám na mysli, že znám jeho silné stránky a jeho ne slabiny, ale možná zatáčky, kde mám trochu navrch a naopak."

"Vždy to bylo velmi vyrovnané, možná vyrovnanější, než si lidé pamatují. To jsem si cenil, takže mám velký respekt."

Ovšem kamarádi spolu nikdy nebyli a zřejmě nikdy nebudou.

"Ale je třeba být upřímný, na osobní úrovni jsme neměli ten nejlepší vztah, když se ohlédnete zpět. Ale nakonec jsme byli pro tým velmi, velmi úspěšní, vyhráli jsme čtyři šampionáty konstruktérů v řadě a spolu jsme zajišťovali pro tým dostatečný počet bodů."

Další článek: Vettel přijel poděkovat zaměstnancům Red Bullu Racing v Milton Keynes

Témata článku: , ,