Vettel, Horner a Marko porušili koronavirová pravidla. FIA jim připomenula, jak se mají chovat

FIA připomenula Ferrari a Red Bullu, aby se řídili koronavirovými protokoly.

V průběhu dne kolovala sociálními sítěmi fotografie, na které jsou Sebastian Vettel, Christian Horner a Helmut Marko v paddocku velké ceny a baví se mezi sebou. 

Za normálních okolností byt to možná vyvolalo laciné spekulace o přestupu Vettela k Red Bullu, ale tentokrát šlo o něco jiného. Členové týmů se mají na okruhu pohybovat v rámci svých bublin, takže Vettel by se vůbec neměl setkávat se zástupci Red Bullu. Nikdo z nich navíc neměl roušku.

V bublinách žijí i fotografové. S jezdci se vůbec nepotkám, říká Jiří Křenek

V bublinách žijí i fotografové. S jezdci se vůbec nepotkám, říká Jiří Křenek

FIA dnes uvedla, že všechny více než 4 tisíce testů na COVID-19 bylo negativních, takže pohyb po okruhu je dnes z epidemického hlediska bezpečný. Pravidla jsou ale pravidla. V tomto případě musel každý, kdo vstoupil na okruh, podepsat kodex chování. Podpis je dobrovolně povinný – podepsat ho člověk nemusel, ale v takovém případě by nebyl vpuštěn na okruh. Osoby na fotografii tento kodex mohly porušit. 

Za porušení kodexu by však FIA neměla udělovat žádný a to ani peněžitý trest. Vettelovi a ani lidem z Red Bullu tak nic nehrozí.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Ferrari přišlo o sponzora. V Rakousku jeho loga zakryla páska

14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).
13:56 | Alfa Romeo dostala za nebezpečné vypuštění Giovinazziho do jízdy Strollovi pokutu 5000 euro.
13:27 | Haas potvrdil, že Schumacher je v pořádku. Prošel kontrolou v lékařském centru. Při nárazu dosáhlo přetížení 30 G.
13:17 | Podle Steinera se Schumacher po nehodě v posledním tréninku nezúčastní kvalifikace.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00