Vettel: Hamilton mi nenechal žádné místo

Sebastian Vettel dokončil Velkou cenu Itálie na čtvrtém místě. Jeho závod ovlivnil kontakt s vozem Lewise Hamiltona ve čtvrté zatáčce.
Vettel: Hamilton mi nenechal žádné místo

Hamilton z vnější strany zaútočil na Vettela do druhé šikany Della Roggia. Mezi oběma kandidáty na letošní titul mistra světa došlo ke kontaktu, po kterém se Vettel roztočil a propadl až na konec startovního pole.

Podle Vettela byl viníkem kolize Hamilton, ačkoliv sportovní komisaři se rozhodli ponechat celý incident bez trestu.

„Nenechal mi žádné místo. Neměl jsem žádnou další možnost, než do něj najet a způsobit kontakt. Samozřejmě jsem se snažil z toho dostat, ale nemohl jsem. Bohužel já byl ten, kdo se roztočil, trochu ironie, ale tak to bylo. Pak jsem byl v protisměru a nevypadalo to moc růžově,“ řekl Vettel.

Hamilton vítězstvím v dnešním závodě navýšil svůj náskok na čele průběžného pořadí na 30 bodů. Vettela ani Ferrari to však neznepokojuje.

„Myslím, že od té chvíle jsme jeli dobře a snažili jsme se vrátit zpátky. Stále jsme získali spoustu bodů, mohlo to být mnohem horší. Nepomůže, když ztratíte body, ale není to konec světa. Nyní jsme zklamaní, hlavně kvůli fanouškům, ale jejich podpora byla neuvěřitelná. Bohužel jsme nedosáhli toho výsledku. Já se roztočil a s tím toho moc neuděláte. Nemám velké obavy. Máme rychlost, dobře, bodová ztráta se zdá být velká, ale můžeme se vrátit.“

Foto: Getty Images / Will Taylor-Medhurst

Další článek: Verstappen nesouhlasí se svou penalizací, Ricciarda odstavila spojka

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00