Vettel gratuluje Webberovi k zasloužené pole position

Webber kvalifikačním vítězstvím získal dobrou výchozí pozici pro boj o příčky nejvyšší. Včetně zítřejšího závodu Australana čekají už pouze tři velké ceny.
Vettel gratuluje Webberovi k zasloužené pole position

Mark Webber se rychle blíží ke konci kariéry pilota formule 1. Jen málokdo by sedmatřicetiletému jezdci nepřál, aby před odchodem nezískal alespoň jedno další vítězství. Zítra k tomu bude mít Webber vynikající šanci. Red Bull je i v Abú Zabí nejsilnější, Webber s Vettelem opanovali první řadu.

"O tomto víkendu jde zatím všechno hladce. Vzhledem k měnícím se teplotám se nejedná o jednoduchou grand prix. Začínáme odpoledne a končíme v noci, na což se musí připravit jezdci i inženýři. První dvě části kvalifikace nebyly zrovna dokonalé, ale pak se nám podařilo provést malé změny. Hned jsem se cítil pohodlněji. Věděl jsem, že musím zabrat na určitých úsecích trati, kde je Sebastian hodně silný. Zároveň jsem nesměl polevit v sekci, kde se mi dařilo už dřív. Z pole position mám radost a na závod se opravdu moc těšíme," prohlásil Webber. 

Novopečený čtyřnásobný světový šampion Sebastian Vettel se snažil, co mu síly stačily, avšak dnes svou sbírku kvalifikačních triumfů nerozšířil. Podle Vettela bylo Webberovo vítězství zasloužené. 

"Především si myslím, že se jedná o velice pozitivní výsledek pro tým. Na začátku kvalifikace to vypadalo, že velkou hrozbu bude představovat Mercedes - s Markem jsme sice nějak extrémně nezaostávali, ale Nico i Lewis byli opravdu velice rychlí. V závěrečné části kvalifikace se zdálo, že jsme našli extra čas navíc, což rozhodlo. Mark zajel hodně dobrý čas, takže bych mu chtěl pogratulovat. Mark si první místo zaslouží, povedlo se mu měřené kolo zajet bezchybně. Dobré je to i pro tým. Zítra bychom měli získat hodně pozitivní výsledek," věří Vettel.

Další článek: Kvalifikaci na Yas Marině vyhrál Webber

17:30 | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
10:40 | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.
9:57 | Za chvíli hlavní závod F2, živě třeba na Sport 1.
27. listopadu | Haas přestaví své jezdce pro rok 2021 před koncem sezóny. Podle Steinera maximálně za 2 týdny.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10