Vettel: Doufal jsem ve čtvrté místo

Sebastian Vettel z Red Bullu obsadil ve Velké ceně Brazílie na Interlagosu pátou pozici. Po závodě přitom vyjádřil zklamání z toho, že neporazil čtvrtého Jensona Buttona na mclarenu.
Vettel: Doufal jsem ve čtvrté místo

Vettel v úvodním kole přišel o dvě pozice, když jej ve čtvrté zatáčce překonali Kevin Magnussen a Fernando Alonso. Ve zbytku závodu se dokázal probojovat na páté místo, skalp v podobě mistr světa z roku 2009 si však nepřipsal.

„Měl jsem dobrý odjezd, pak jsem ale neměl kam jet,” řekl ke svému startu Vettel.

„Na čtvrtou zatáčku možná nemám úplně nejlepší vzpomínky (v roce 2012 jej tam roztočil Bruno Senna z Williamsu - pozn. red.), nechal jsem tam příliš mnoho místa a přišel o dvě pozice, jelikož jsem nemohl zrychlit. Musel jsem tvrdě bojovat, abych je vybojoval zpátky.”

„Na začátku závodu jsme doufali ve více oproti McLarenu, dnes jsme ale nebyli tak konkurenceschopní. Doufal jsem, že dojedu o pozici lépe, páté místo je ale dobré.”

Daniel Ricciardo závod nedokončil poté, co mu na voze selhalo zavěšení. Skončila tím jeho série patnácti závodů, ve kterých bodoval.

„Od včerejšího odpoledne to šlo z kopce,” přiznal Ricciardo. „Když jsem brzdil, cítil jsem nějaké chvění. Myslíte si, že to mohou být pneumatiky, takže tomu příliš nevěnujete pozornost, když jsem ale zabrzdil do první zatáčky, tak jsem prostě vyjel doprava.”

„Zajel jsem do boxů a tým mi řekl, že selhalo zavěšení. Byla to smůla.”

Další článek: Massa si po chybě v boxech myslel, že je pódiové umístění ztraceno

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10