Vettel: Doufal jsem ve čtvrté místo

Sebastian Vettel z Red Bullu obsadil ve Velké ceně Brazílie na Interlagosu pátou pozici. Po závodě přitom vyjádřil zklamání z toho, že neporazil čtvrtého Jensona Buttona na mclarenu.
Vettel: Doufal jsem ve čtvrté místo

Vettel v úvodním kole přišel o dvě pozice, když jej ve čtvrté zatáčce překonali Kevin Magnussen a Fernando Alonso. Ve zbytku závodu se dokázal probojovat na páté místo, skalp v podobě mistr světa z roku 2009 si však nepřipsal.

„Měl jsem dobrý odjezd, pak jsem ale neměl kam jet,” řekl ke svému startu Vettel.

„Na čtvrtou zatáčku možná nemám úplně nejlepší vzpomínky (v roce 2012 jej tam roztočil Bruno Senna z Williamsu - pozn. red.), nechal jsem tam příliš mnoho místa a přišel o dvě pozice, jelikož jsem nemohl zrychlit. Musel jsem tvrdě bojovat, abych je vybojoval zpátky.”

„Na začátku závodu jsme doufali ve více oproti McLarenu, dnes jsme ale nebyli tak konkurenceschopní. Doufal jsem, že dojedu o pozici lépe, páté místo je ale dobré.”

Daniel Ricciardo závod nedokončil poté, co mu na voze selhalo zavěšení. Skončila tím jeho série patnácti závodů, ve kterých bodoval.

„Od včerejšího odpoledne to šlo z kopce,” přiznal Ricciardo. „Když jsem brzdil, cítil jsem nějaké chvění. Myslíte si, že to mohou být pneumatiky, takže tomu příliš nevěnujete pozornost, když jsem ale zabrzdil do první zatáčky, tak jsem prostě vyjel doprava.”

„Zajel jsem do boxů a tým mi řekl, že selhalo zavěšení. Byla to smůla.”

Další článek: Massa si po chybě v boxech myslel, že je pódiové umístění ztraceno

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.