Vettel doufá, že Německo zůstane v kalendáři. Apeluje na zdravý rozum

Do kalendáře formule 1 se má příští rok vrátit Nizozemsko a zcela novou destinací bude Vietnam. Zatím to vypadá, že bychom měli mít 22 závodů. Z kalendáře mělo vypadnout Německo a také Španělsko, ale Barcelona možná zůstane.
Vettel doufá, že Německo zůstane v kalendáři. Apeluje na zdravý rozum | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Německo už počítá s tím, že z kalendáře F1 vypadne, ale doufá, že se tam za pár let zase vrátí. Aktuálně však žádnou další smlouvu nemá.

V minulosti se okruh v pořádání GP Německa střídal s Nürburgringem, který však v roce 2013 od dohody odstoupil. V letech 2015 a 2017 Německo v kalendáři F1 chybělo. Letošní závod se jel na základě ročního prodloužení.

„Samozřejmě si nejsem úplně jistý, co bude v budoucnu a zda existuje šance na jeho udržení, ale vášeň a úsilí, které lidé do tohoto závodu vkládají, jsou vysoké,“ řekl Sebastian Vettel.

Fotogalerie: Nehody, souboje i emoce aneb Grand Prix Německa 2019

Fotogalerie: Nehody, souboje i emoce aneb Grand Prix Německa 2019

„Doufám, že formule 1 učiní některá rozhodnutí na základě zdravého rozumu a ne na základě toho, jak moc se otevře peněženka.“

„Máme velké ceny, které prostě nemůžeme ztratit, jako jsou Monza, Silverstone, Německo a Španělsko. Mají spoustu historie, takže by bylo škoda je ztratit a místo toho jet do nových míst, kde na tribuně nikdo nesedí . Pro nás jezdce je to nudné.“

Vettel uvedl, že si velmi přeje, aby Německo zůstalo. Podle něj jsou však potřeba peníze. Na rozdíl od Nizozemska a jiných států, Německo nechce pořádání grand prix financovat.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Red Bull se neobává, že by Verstappen na konci sezóny odešel

15:03 | George Russell testoval v Abú Dhabí s Mercedesem pneumatiky pro rok 2021. Během dvou dnů ujel 218 kol.
8. prosince | Plány Alonsa pro rok 2020: Dakar a Indy, pro rok 2021: zpět v F1 nebo WEC (hypercary). Martin Brundle spekuluje, že by se Alonso mohl do F1 vrátit s Renaultem.
6. prosince | Český esports závodník Martin Štefanko, který byl členem Haasu v F1 eSports, oznámil ukončení kariéry.
5. prosince | Britský premiér Boris Johnson v rámci předvolební kampaně navštívil továrnu Red Bullu. Vyzkoušel si výměnu pneumatik. Jak dlouho mu to trvalo, neuvedl. Red Bull to letos zvládl za 1,82 s. odkaz