Vettel doufá, že déšť zamíchá pořadím

Webber: Sedmý nejrychlejší čas byl maximum.

Sebastian Vettel i Mark Webber opět potvrdili rychlost letošního vozu Red Bull. Němec sice zajel třetí nejrychlejší čas, ale díky přísné penalizaci za své počínání v závěru Velké ceny Austrálie bude startovat až ze třináctého místa. Australan se naopak díky penalizacím Vettela a Rubense Barrichella, který měnil převodovku, posune ze sedmého místa na páté.

"Mám penalizaci a s tím nemůžu nic dělat. Jsem tu od toho, abych závodil a to také dělám. Je smůla vidět, jak auto jede dobře ve všech částech kvalifikace, a vědět, že zítra budu o deset míst vzadu," lituje Vettel a připomíná, že v závodě není nic nemožné. "Doufám, že bude pršet, to by mohlo situací zamíchat, ale uvidíme."

Webber upozornil na vyrovnanost kvalifikace, ale sedmé místo považuje za své maximum. "Vzhledem k naší strategii uvidíme zítra," řekl Australan neurčitě.

Šéf týmu Christian Horner oba své jezdce pochválil za dnešní výkon, ale upozornil, že auta stále zaostávají za vozy s difuzory. "Je škoda, že Sebastian má penalizaci, ale třeba bude mít zítra trochu štěstí," přeje si.

Hlavní inženýr pro motory Renault Fabrice Lom si myslí, že vzhledem ke kvalitě motorů a výkonnosti vozu RB5 má tým vše pod kontrolou. "Je to těžký závod pro motor, ale ještě těžší pro jezdce," upozorňuje.

Bývalý jezdec a nyní odborný konzultant Red Bullu David Coulthard věří, že pokud Vettel zvládne první zatáčku, kde ho nejspíš čeká souboj s několika vozy disponujícími KERS, bude bojovat o body. Myslí si, že Webber bude, co se týče rychlosti, na úrovni Rosberga, ale záleží na strategii natankování paliva.

Další článek: BMW se přidalo k odpůrcům difuzoru protestem v Malajsii

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.