Vettel dostane nové šasi

Sebastian Vettel dostane v Monze nové šasi poté, co byla jeho rychlost ve Spa velmi neobvyklá…alespoň podle mínění Red Bullu.
Vettel dostane nové šasi

Po velmi dobré kvalifikaci se Sebastian Vettel ve Spa propadl pořadím, zatímco jeho týmový kolega vybojoval letošní třetí vítězství.

Podle Christiana Hornera bylo s vozem Vettela něco špatně. Šéf Red Bullu tak vyvozuje na základě vyšší degradace pneumati ve srovnání s Ricciardem.

Vettel: Nesrovnávejte mě s Ricciardem, není to spravedlivé

Vettel: Nesrovnávejte mě s Ricciardem, není to spravedlivé

Tým prý musí celou situaci více analyzovat, aby odhalil příčiny. Jednou z nich může být i fakt, že jeho vůz byl z velké části nastaven podle dat od Ricciarda, protože v trénincích toho Vettel moc nenajel. V pátek odjel dopoledne 11 kol, druhého tréninku se kvůli poruše neúčastnil a v sobotu dopoledne bylo mokro.

Pro Němce přišla alespoň jedna dobrá zpráva. Ve Spa mu museli demontovat kvůli poruše motor, přičemž šlo už o pátý kus. Podle analýzy se ale zdá, že motor je v pořádku a může být znovu použít. Za nasazení šestého kusu přijde penalizace. 

Diskuze (57) Další článek: Technika ve Spa: upravené výfuky Ferrari i diety monopostů
23:58 | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00