Vettel dostal za kolizi s Rosbergem penalizaci

Sebastian Vettel na startu kolidoval s Rosbergem, který se propadl až na chvost pole. Pro Vettela závod skončil a kolize pro něj bude mít následky i v Japonsku.
Vettel dostal za kolizi s Rosbergem penalizaci

Vettel a Rosberg kolidovali v první zatáčce. Vettel musel skončit, Rosberg se pak dokázal propracovat na třetí místo a navýšit náskok na Hamiltona.

Sebastian Vettel viděl celou věc jako závodní incident, ale sportovní komisaři měli jiný názor a Vettelovi udělili penalizaci 3 míst pro GP Japonska. Kromě toho dostal Vettel 2 trestné body (celkem má 4). Podle stewardů byla vina převážně na straně Vettela.

S prázdnou neodjíždí ani Rosberg. Ten po souboji s Vettelovým týmovým kolegou dostal penalizaci, která však pořadí neovlivnila. Kromě toho ale dostal 2 trestné body – momentálně jich má šest.

Kontakt s Rosbergem byl podle Vettela závodní incident

Kontakt s Rosbergem byl podle Vettela závodní incident

Foto: Getty Images / Clive Mason

Diskuze (104) Další článek: Alonso měl štěstí na Virtuální safety car, Button naopak
10:26 | Ve věku 94 let zemřel včera Milton Guirado Theodoro da Silva, otec Ayrtona Senny. Da Silva je jedno z nejběžnějších příjmení v Brazílii. Ayrton si ho proto změnil na výrazně méně běžné Senna po své matce.
26. října | Jack Aitken pojede ve voze Williamsu v prvním tréninku v Abú Dhabí.
25. října | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".