Vettel dostal penalizaci. Odstartuje z posledního místa

Sebastian Vettel dostal penalizaci za nerespektováni žlutých vlajek. Do závodu odstartuje z posledního místa.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Vettel dostal penalizaci. Odstartuje z posledního místa | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Po kvalifikaci bylo několik jezdců vyšetřováno za možné nerespektování žlutých vlajek, které byly v závěru první části kvalifikace vyvěšeny kvůli vozu Sainze ale zejména v první zatáčce, kde se roztočil Nikita Mazepin.

Sportovní komisaři žádné tresty neudělili. Večer však přišlo potvrzení, že před sportovní komisaře v neděli zamíří Sebastian Vettel.

Jezdec Astonu Martin se kvalifikoval na 18. pozici. Za nerespektování dvojitých žlutých vlajek dostal penalizaci 5 míst a 3 trestné body, což znamená start z posledního místa. 

Vettel v místě incidentu mírně zpomalil, ale poté pokračoval v rychlém kole. V poznámkách ředitele závodu je uvedeno, že v takové situaci se jezdec nesmí pokoušet rychlé kolo zajet. 

Vettel uvedl, že sice viděl kouř, ale nevěděl, zda v první zatáčce někdo skončil v hodinách, nebo jen probrzdil. V místě byly signalizovány žluté vlajky na LED panelu ale ještě ne traťovými maršály. K tomu došlo až poté, co okolo místa incidentu Vettel projel. Podle stewardů je ale zřejmé, že vůz v hodinách si dvojité žluté vyžádá. 

Další článek: Sportovní komisaři budou přísněji posuzovat incidenty v prvním kole

11. dubna | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
10. dubna | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00