Vettel dokončil španělskou Grand Prix se třemi brzdami

Problémy Sebastiana Vettela v závěru závodu v Barceloně způsobily brzdy, konkrétně ta levá přední. Prasknul brzdový disk a do cíle si proto musel německý jezdec vystačit se značně redukovaným brzdným výkonem.

"Ten problém byl dost zvláštní, protože brzda na levé straně zcela přestala pracovat a disk se rozdělil na dvě půlky, prasknul přímo uprostřed," vysvětloval šéf rakouské stáje Christian Horner.

Příčinu selhání disku tým neuvedl, ale spekuluje se, že by mohla být stejná jako v případě Lewise Hamiltona. Britskému jezdci nedotáhl mechanik matici kola, takže zůstala určitá vůle a kolo při otáčení trpělo vibracemi, které v konečném důsledku vedly k jeho selhání. To nakonec poslalo na stupně vítězů právě Vettela. Ten musel jet v závěru závodu pomalu, přesto už žádné místo neztratil.

"Vzhledem k tomu, že měl posledních deset kol tři brzdy, jel rychle a my jsme ho museli zpomalovat, protože měl velký náskok před Michaelem. Pak měl trochu štěstí ve smolné Lewisově nehodě a dostal se na pódium," dodal Horner. Vettel dokázal se třemi brzdami zajet v jednom kole do té doby nejrychlejší čas závodu v prostředním sektoru trati.

Doporučujeme

Články odjinud