Vettel definitivně přišel o pódium z GP Maďarska. Aston Martin stáhl své odvolání

Aston Martin stáhl své odvolání ve věci diskvalifikace Sebastiana Vettela z Velké ceny Maďarska 2021.
Foto: Getty Images
Vettel definitivně přišel o pódium z GP Maďarska. Aston Martin stáhl své odvolání | Foto: Getty Images

Ve voze Sebastiana Vettela se po závodě našlo 300 mililitrů paliva. Podle pravidel musí být ve voze kdykoliv v průběhu víkendu minimálně litr paliva pro odběr vzorků. Sportovním komisařům nezbylo nic jiného, než Vettela diskvalifikovat.

Aston Martin učinil dva kroky. Proti rozhodnutí se odvolal a požádal také o přezkoumání rozhodnutí. Po závodě věřil, že ve voze bylo 1,74 litru paliva. Vycházel z údajů o množství natankovaného paliva a spotřebovaného paliva. Jak se později ukázalo, jednalo se o poruchu.

Žádost o přezkoumání sportovní komisaři před pár dny zamítli. Tým sice dodal nové skutečnosti, ale podle sportovních komisařů nebyly relevantní. 

Aston Martin dodal podrobné informace ze svého palivového systému. Snažil se dokázat, že během závodu došlo k poruše. Výsledkem bylo, že „Vettelovo auto během závodu nechtěně vypustilo značné množství paliva z nádrže.“

Odvolací soud nebude

Přestože byla žádost o přezkoumání zamítnuta, celou věcí se mohl ještě zabývat odvolací soud FIA. Odvolání je něco jiného než žádost o přezkoumání rozhodnutí.

Po zamítnutí přezkoumání a poté, co se ukázalo, že na voze Vettela došlo k poruše, se předpokládalo, že Aston Martin žádost o odvolání stáhne. To se také dnes stalo.

„Po zvážení naší pozice a poté, co jsme vzali na vědomí verdikt stewardů FIA, že existuje jasný nový důkaz o poruše palivového systému, jsme se přesto rozhodli stáhnout naše odvolání, protože se domníváme, že to převáží nad výhodami jeho projednání,“ uvedl Aston Martin.

Výsledky Velké ceny Maďarska a z toho odvozené body v šampionátu jsou tak definitivní. 

Další článek: Tým situaci nezvládl, říká Alonso o dění v McLarenu v roce 2007

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.