Vettel: Dalo se čekat, že tu Red Bull bude rychlý

Sebastian Vettel z Ferrari si v dnešní kvalifikaci na Velkou cenu Monaka vyjel start z první řady, když odstartuje z druhé pozice. Ve druhé řadě na čtvrtém místě bude mít za sebou svého týmového kolegu Kimiho Räikkönena.
Vettel: Dalo se čekat, že tu Red Bull bude rychlý

Vettel nestačil jen na Daniela Ricciarda, který je zatím v průběhu víkendu dominantní. Vyhrál všechny tři tréninky, všechny tři části kvalifikace a o dvě desetiny sekundy si dojel pro svou druhou pole position ve formuli 1.

„Vždy máte pocit, že něco ještě přijde, ale já si nemyslím, že jsem dnes mohl ohrozit Danielův čas. Daniel odvedl dobrou práci, podmanil si kvalifikaci,“ řekl Vettel.

Dostane lepší motor jen Vettel? Haas a Sauber nasazují nové komponenty

Dostane lepší motor jen Vettel? Haas a Sauber nasazují nové komponenty

„Vypadali silně už ve čtvrtek, pak dnes ráno, my se dostali nejblíže jak jsme mohli a teď uvidíme, co můžeme udělat zítra. Hráli jsme si s nastavením a snažili se z toho dostat všechno, protože jsme věděli, že pokud chceme dosáhnout na první řadu nebo na pole positon, tak musíme. Dostali jsme sami sebe do dobré pozice.

Dalo se čekat, že tu Red Bull bude rychlý. Mají silné auto a více přítlaku než kdokoliv jiný. Věděli jsme, že na této trati budou silní. Myslím, že na ostatních okruzích se musíme starat o sebe. V Barceloně jsme věděli, že nejsme tam, kde chceme být. Kanada podle nás bude znovu jiná.“

Räikkönena ztráta nepřekvapila

Kimi Räikkönen, který získal v ulicích Monte Carla pole position v loňském roce, letos odstartuje ze čtvrté pozice. Fina přitom nepřekvapila ztráta na Ricciardův nejrychlejší čas, za kterým Räikkönen zaostal o čtyři desetiny sekundy.

„Myslím, že jsme více v pohodě s pneumatikami, snadněji je dostaneme do správných teplot, ale tady je to obtížnější,“ řekl Räikkönen.

„Je to tak už roky, někdy je to lepší, někdy jsou kola horší. Samozřejmě máme věci ke zlepšení, ale když víte, jak to všechno opravit, pak nemáte problémy.

Tady je to vše o tom věřít tomu, co se stane. Pokud to máte, pak přijdou i časy na kolo. Bylo to obtížné a mohlo to být lepší. Ale mohlo to být také mnohem horší.

Myslím, že Red Bull byl na čele po celý víkend. Tradičně je to pro ně dobrá trať a oni si myslí, že je to velké překvapení. Jak jsem ale řekl, pokud tu máte správný pocit, pak velmi snadno přijdou časy na kolo. Věděli jsme, že jsme s věcmi nebyli spokojeni na 100 procent, takže nejsem překvapen časovou ztrátou.“

Foto: Getty Images / Dan Mullan

Diskuze (21) Další článek: Fuoco z českého týmu Charouz vyhrál v Monaku sprint!
16. března | Možné strategie pro závod podle Pirelli odkaz
16. března | Haas dostal za nebezpečné vypuštění Magnussena do cesty Pérezovi 5000 euro.

GP Austrálie 2019

Pátek 15. března 2019
1. trénink Hamilton (1:23.599)
2. trénink Hamilton (1:22.600)
Sobota 16. března 2019
3. trénink Hamilton (1:22.292)
Kvalifikace Hamilton (1:20.486)
Neděle 17. března 2019
Závod Bottas