Vettel: Dalo se čekat, že tu Red Bull bude rychlý

Sebastian Vettel z Ferrari si v dnešní kvalifikaci na Velkou cenu Monaka vyjel start z první řady, když odstartuje z druhé pozice. Ve druhé řadě na čtvrtém místě bude mít za sebou svého týmového kolegu Kimiho Räikkönena.
Vettel: Dalo se čekat, že tu Red Bull bude rychlý

Vettel nestačil jen na Daniela Ricciarda, který je zatím v průběhu víkendu dominantní. Vyhrál všechny tři tréninky, všechny tři části kvalifikace a o dvě desetiny sekundy si dojel pro svou druhou pole position ve formuli 1.

„Vždy máte pocit, že něco ještě přijde, ale já si nemyslím, že jsem dnes mohl ohrozit Danielův čas. Daniel odvedl dobrou práci, podmanil si kvalifikaci,“ řekl Vettel.

Dostane lepší motor jen Vettel? Haas a Sauber nasazují nové komponenty

Dostane lepší motor jen Vettel? Haas a Sauber nasazují nové komponenty

„Vypadali silně už ve čtvrtek, pak dnes ráno, my se dostali nejblíže jak jsme mohli a teď uvidíme, co můžeme udělat zítra. Hráli jsme si s nastavením a snažili se z toho dostat všechno, protože jsme věděli, že pokud chceme dosáhnout na první řadu nebo na pole positon, tak musíme. Dostali jsme sami sebe do dobré pozice.

Dalo se čekat, že tu Red Bull bude rychlý. Mají silné auto a více přítlaku než kdokoliv jiný. Věděli jsme, že na této trati budou silní. Myslím, že na ostatních okruzích se musíme starat o sebe. V Barceloně jsme věděli, že nejsme tam, kde chceme být. Kanada podle nás bude znovu jiná.“

Räikkönena ztráta nepřekvapila

Kimi Räikkönen, který získal v ulicích Monte Carla pole position v loňském roce, letos odstartuje ze čtvrté pozice. Fina přitom nepřekvapila ztráta na Ricciardův nejrychlejší čas, za kterým Räikkönen zaostal o čtyři desetiny sekundy.

„Myslím, že jsme více v pohodě s pneumatikami, snadněji je dostaneme do správných teplot, ale tady je to obtížnější,“ řekl Räikkönen.

„Je to tak už roky, někdy je to lepší, někdy jsou kola horší. Samozřejmě máme věci ke zlepšení, ale když víte, jak to všechno opravit, pak nemáte problémy.

Tady je to vše o tom věřít tomu, co se stane. Pokud to máte, pak přijdou i časy na kolo. Bylo to obtížné a mohlo to být lepší. Ale mohlo to být také mnohem horší.

Myslím, že Red Bull byl na čele po celý víkend. Tradičně je to pro ně dobrá trať a oni si myslí, že je to velké překvapení. Jak jsem ale řekl, pokud tu máte správný pocit, pak velmi snadno přijdou časy na kolo. Věděli jsme, že jsme s věcmi nebyli spokojeni na 100 procent, takže nejsem překvapen časovou ztrátou.“

Foto: Getty Images / Dan Mullan

Další článek: Fuoco z českého týmu Charouz vyhrál v Monaku sprint!

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen