Vettel chválí Mercedes za perfekcionismus

Sebastian Vettel chválí Mercedes za průběh sezóny 2019. Podle německého pilota je obdivuhodná konzistence a vysoká výkonnost, kterou si „stříbrné šípy“ udržují v průběhu celého roku. Zároveň však Vettel věří, že i Ferrari má balíček dostatečně dobrý pro závodění na čele startovního pole.
Vettel chválí Mercedes za perfekcionismus

Podle Sebastiana Vettela jsou výkony Mercedesu v roce 2019 „téměř zcela perfektní“. Německý čtyřnásobný mistr světa se k pochvalnému vyjádření uchýlil poté, co si Mercedes zajistil další titul v poháru konstruktérů.

Kromě toho, že Mercedes získal šestý pohár konstruktérů v řadě, má německá tovární stáj rovněž jisté, že získá i jezdecký titul. V celkovém pořadí už se totiž mistrem světa může stát pouze Lewis Hamilton nebo jeho týmový kolega Valtteri Bottas.

Mercedes položil základy pro úspěšnou sezónu 2019 již v jejím úvodu, kdy získal pět doublů v řadě. Teprve v Monaku získaly monoposty Mercedes „pouze“ první a třetí místo.

„Samozřejmě nemůžeme vědět, co přesně dělají, při vnějším pohledu se ale dá usuzovat, že jsou velmi blízko k absolutně perfektnímu stavu pokaždé, když vyjedou na trať. Jsou velmi konzistentní a nedělají téměř žádné chyby,“ cituje Vettela web crash.net.

Soupeřům nedá spát motor Ferrari. Situaci zhoršuje i přístup FIA

Soupeřům nedá spát motor Ferrari. Situaci zhoršuje i přístup FIA

„Když si zajistíte titul v poháru konstruktérů už čtyři závody před koncem sezóny, tak to znamená, že jste v mnoha věcech lepší než ostatní.“

„Můžete si říkat, že jejich auta prostě fungují lépe než ta naše, jenom v tom to ale není. Je to velké týmové úsilí. Myslím si, že i my máme ty správné ingredience, správné zapálení pro věc, máme know-how, ale prostě musíme celkově lépe pracovat,“ myslí si Vettel, který tak poukazuje na německou preciznost, které vede Mercedes k úspěchům.

„V našem případě se jedná o mnoho drobností. Není to o tom, že bychom měli zlepšit jednu konkrétní věc. Každý z nás musí pracovat o něco lépe, to je ta cesta, která by nás mohla dostat na vyšší úroveň.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Váš názor Další článek: V testech formule E bylo nejrychlejší BMW a Maximilian Günther
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00