Vettel chce příští rok bojovat o titul

Věří, že Red Bull se může ještě zlepšit.

Red Bull letos zaznamenal svou nejlepší sezonu ve své pětileté historii. Sebastian Vettel byl ještě v předposledním závodě ve hře o titul šampióna a nakonec se stal vicemistrem, Mark Webber skončil celkově čtvrtý. Společně vybojovali pro Red Bull druhé místo v Poháru konstruktérů.

Není překvapením, že na základě těchto výsledků myslí německá vycházející hvězda Vettel v příští sezoně na titul mistra světa. "Je jen jeden krok k tomu, abychom byli lepší v pořadí týmů i jezdců," řekl Němec v dějišti Závodů mistrů v Pekingu.

Red Bull vyhrál poslední tři závody sezony, celkem zvítězili Vettel čtyřikrát a Webber dvakrát. Může Němec bojovat příští rok o titul? "Myslím si to," říká. "Letos jsme šli hodně nahoru. Byli jsme poprvé v takové situaci a myslím, že jsme se s tím vyrovnali dobře. Z některých věcí jsme se poučili a určitě jdeme správnou cestou."

Podle Vettela tým pracuje fantasticky a panuje tu dobrá atmosféra. "Každý si teď chce určitě trochu odpočinout a strávit nějaký čas s rodinou, ale vím, že se všichni chtějí vrátit, jak jen to bude možné, postavit nové auto a zařídit, aby byla příští sezona ještě lepší než ta letošní," věří vítěz pěti velkých cen.

Lehké to ale Red Bull určitě mít nebude. Kromě Brawnu by měly být opět silné už od začátku sezony týmy Ferrari a McLaren. "Jsem si jistý, že budou příští rok silnými soupeři, ale my budeme také silnější," říká šéf Red Bullu Christian Horner. "Věřím, že můžeme pokračovat ve zlepšování. Máme kontinuitu v naší jezdecké sestavě a na letošní sezoně můžeme perfektně stavět."

Další článek: Race of Champions 2009

20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00