Vettel chce příští rok bojovat o titul

Věří, že Red Bull se může ještě zlepšit.

Red Bull letos zaznamenal svou nejlepší sezonu ve své pětileté historii. Sebastian Vettel byl ještě v předposledním závodě ve hře o titul šampióna a nakonec se stal vicemistrem, Mark Webber skončil celkově čtvrtý. Společně vybojovali pro Red Bull druhé místo v Poháru konstruktérů.

Není překvapením, že na základě těchto výsledků myslí německá vycházející hvězda Vettel v příští sezoně na titul mistra světa. "Je jen jeden krok k tomu, abychom byli lepší v pořadí týmů i jezdců," řekl Němec v dějišti Závodů mistrů v Pekingu.

Red Bull vyhrál poslední tři závody sezony, celkem zvítězili Vettel čtyřikrát a Webber dvakrát. Může Němec bojovat příští rok o titul? "Myslím si to," říká. "Letos jsme šli hodně nahoru. Byli jsme poprvé v takové situaci a myslím, že jsme se s tím vyrovnali dobře. Z některých věcí jsme se poučili a určitě jdeme správnou cestou."

Podle Vettela tým pracuje fantasticky a panuje tu dobrá atmosféra. "Každý si teď chce určitě trochu odpočinout a strávit nějaký čas s rodinou, ale vím, že se všichni chtějí vrátit, jak jen to bude možné, postavit nové auto a zařídit, aby byla příští sezona ještě lepší než ta letošní," věří vítěz pěti velkých cen.

Lehké to ale Red Bull určitě mít nebude. Kromě Brawnu by měly být opět silné už od začátku sezony týmy Ferrari a McLaren. "Jsem si jistý, že budou příští rok silnými soupeři, ale my budeme také silnější," říká šéf Red Bullu Christian Horner. "Věřím, že můžeme pokračovat ve zlepšování. Máme kontinuitu v naší jezdecké sestavě a na letošní sezoně můžeme perfektně stavět."

Další článek: Race of Champions 2009

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.