Vettel chce napodobit Räikkönena z roku 2007

Titul není mimo dosah.
Sebastian Vettel získal v Suzuce o devět bodů více než Jenson Button a ocitl se v podobné situaci jako Kimi Räikkönen v roce 2007. Zatímco Fin tehdy ztrácel na první místo 17 bodů, Vettela dělí od Buttona bodů 16. Räikkönenovi se před dvěma roky podařilo bodovou propast během dvou závodů překonat a Vettel by rád dokázal to samé.

Bude muset postupovat stejně jako v Japonsku, cílem může být jen vítězství v závodech spojené s doufáním, že se Buttonovi nebude dařit. "Abych byl upřímný, bylo to celkem jednoznačné. Musel jsem tu vyhrát, jinak byl konec," uvedl Vettel.

"Tím chci říct, že jsme maximálně riskovali a útočili. Nakonec se to vyplatilo. V šampionátu to teď samozřejmě vypadá lépe, ale i tak je to velká ztráta."

"Ale bylo vidět, hlavně před dvěma roky, že stát se může cokoli a pořád je to možné. Myslím, že v následujících dvou závodech musíme udělat to samé a pak uvidíme, jak dopadli ostatní."

Na otázku, zda se s Räikkönenem radil, aby zjistil, jak Fin před dvěma roky postupoval, Vettel odpověděl: "Všichni, kdo znají Kimiho, vědí, že se minulostí nezabývá. Je to ten typ člověka, který jde rychle vpřed. A to je přesně to, co potřebujeme ve zbývajících závodech."

Ze hry o titul byl již před Japonskem Mark Webber. Ten měl ale velmi těžký závod a celkem pětkrát zavítal ke svým mechanikům, takže týmového kolegou nemohl nijak podpořit. Vettel to tentokrát nepotřeboval, ale je si jistý, že tým udělá vše pro to, aby vyhrál, pokud to bude možné.

"O tom, jak jede v závodě, jsem moc nevěděl. Jen jsem ho párkrát viděl v boxech," řekl Vettel o Webberovi. "Abych odpověděl na otázku, jsme tým a bojujeme společně. Následující dva závody budou klíčové, takže si můžete být jistí, že pokud budeme mít příležitost vyhrát, využijeme jí."

Své šance na celkový úspěch odmítá Vettel vyčíslit, ale po Suzuce je větší optimista než po Singapuru. "Nesázím. Ale po těch 53 kolech si myslím, že je ta možnost větší, než jsem si myslel před dneškem, takže do Brazílie a Abú Zabí hledím s důvěrou," dodal.
Další článek: Piquet: Byl jsem potrestán nejvíc ze všech

11:19 | Jack Aitken zůstává rezervním jezdcem Williamsu.
9:41 | Kromě společnosti Uralkali přichází k Haasu také německá telekomunikační firma 1&1.
2. března | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
2. března | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...