Vettel chce, aby Webber u Red Bullu zůstal

Sebastian Vettel přiznává, že s Markem Webberem nemá zrovna dvakrát růžový vztah, přeje si však, aby Australan u Red Bullu zůstal i nadále.
Vettel chce, aby Webber u Red Bullu zůstal

Mark Webber má s Red Bullem platnou smlouvu jen do konce letošní sezony, otevírá se před ním tedy několik možností. Smlouvu s týmem mistrů světa může prodloužit, může podepsat kontrakt s jinou stájí formule 1 nebo může soutěž definitivně opustit. Australanovo jméno bylo již v minulosti spojováno s Ferrari, teď však jeho týmový kolega Sebastian Vettel říká, že by byl rád, kdyby Webber setrval u Red Bullu.

"Rozumím tomu, proč si lidé myslí, že je mezi mnou a Markem problém," cituje Vettela Autosport. "Ano, možná nejsme nejlepší přátelé, ale já s ním nemám žádný problém a on se mnou také ne."

"Dobře spolupracujeme a oba se snažíme nasměrovat tým stejně. Máme podobný pohled na auto, neděje se to, že by jeden měl rád opačné nastavení, než má ten druhý.  Myslím, že to nám pomáhá a dosud to funguje velmi dobře. Jeho smlouvou si nejsem jistý, ale v tuhle chvíli si myslím, že odvádí velmi dobrou práci."

Vettel ale upozorňuje, že na rozdíl od Fernanda Alonsa, který se nechal slyšet, že může mluvit do výběru svého týmového kolegy, takovou možnost asi mít nebude. "Je to Christianovo (Horner) rozhodnutí a rozhodnutí týmu, ne moje," upozorňuje nejmladší mistr světa v historii F1. "Mohl bych říct, co bych chtěl, ale nevím, jestli by to něco ovlivnilo," dodává.

Další článek: Pérezovým cílem v Silverstonu je další pódium