Vettel čekal od Ferrari na mokru více

Sebastiana Vettela zklamal výsledek Ferrari v deštivé kvalifikaci na Velkou cenu Štýrska formule 1, do které odstartuje až z desáté pozice.
Vettel čekal od Ferrari na mokru více

Ani mokré podmínky, při kterých se většinou smažou rychlostní rozdíly vozů, nepomohly zvýšit šance Ferrari na dobrý výsledek. Maximem pro Scuderii nakonec byl těsný Vettelův postup do závěrečné Q3, kde ale zajel nejpomalejší čas se ztrátou 2,4 sekundy na Lewise Hamiltona.

„Upřímně, ano,“ odpověděl Vettel na dotaz, zda očekával, že se mu na mokru bude dařit lépe. „Byla to pro nás náročná kvalifikace. Měli jsme problém přimět pneumatiky fungovat a nyní se na to musíme podívat. Obzvlášť na konci Q2 a v Q3 jsem se potýkal s aquaplaningem,“ dodal.

„Nebylo to ideální. Musíme se ujistit, že jsme se z této kvalifikace naučili maximum a vzít si to do další mokré jízdy. Zítra by mělo být sucho, což je jiné. Zítra budeme bojovat a zkusíme vše.“

Konec. Tečka. Hotovo. Podle Webbera je vztah Vettela a Ferrari na bodu mrazu

Konec. Tečka. Hotovo. Podle Webbera je vztah Vettela a Ferrari na bodu mrazu

Leclerc se nedostal do Q3

Mezi nejlepších deset pilotů stejně jako před týdnem v kvalifikaci na Red Bull Ringu nepostoupilo jedno ferrari. Tentokrát byl za jeho volantem Charles Leclerc, který dnes skončil jedenáctý. O možnost zlepšit čas Monačan přišel, když déšť na konci Q2 zesílil.

„Bohužel začalo pršet, když jsme vyjeli na druhé sadě. Hlavním problémem dnes ale bylo, že jsme nebyli dostatečně rychlí. Nemohli jsme toho moc dělat. Ztratili jsme 1,8 sekundy. Podíváme se na to, v tuto chvíli jsme ale příliš pomalí. Musíme jen pracovat,“ řekl Leclerc.

Leclerc byl po kvalifikaci navíc předvolán před sportovní komisaře za dva různé incidenty. Při prvním se Leclerc nevrátil okamžitě do boxů ve chvíli, kdy byla kvalifikace zastavena kvůli stojícímu vozu Antonia Giovinazziho. Při druhém incidentu měl v Q2 zdržet při průjezdu 9. a 10. zatáčkou Daniila Kvjata.

Právě za zdržení pilota AlphyTaury byl Monačan potrestán odsunem o tři pozice a do závodu tak vyrazí ze 14. místa.

Další článek: Leclerc dostal penalizaci za zdržení Kvjata v kvalifikaci

21:30 | Fast Friday je v Indianapolis skutečně fast.. Marco Andretti zajel nejrychlejší kolo od roku 1996: 233,491 mph (375,767 km/h). Alonso zatím na konci pořadí.
17:32 | Carlos Sainz uvedl, že i po změně šasi a chladícího systému se jeho vůz přehřívá.
17:16 | U Racing Pointu si myslí, že se Sergio Pérez nakazil koronavirem od svého soukromého kuchaře, kterého si najal, aby nemusel chodit do restaurací, kde by se mohl nakazit.
14:42 | Fernando Alonso dokáže zajet do boxů i pozadu.... odkaz

GP Španělska 2020

Pátek 14. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:16.785)
2. trénink Hamilton (1:16.883)
Sobota 15. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 16. srpna 2020
Závod 15.10