Vettel: Bylo by hloupé vzdát boj o titul

Úřadující mistr světa ztrácí na Rosberga 95 bodů, přesto nehodlá boj o titul vzdát.
Vettel: Bylo by hloupé vzdát boj o titul

Sebastian Vettel ztrácí na vedoucího muže šampionátu 95 bodů. Matematickou šanci na titul stále má, jako konec konců všichni jezdci. Před námi je 10 závodů a dvojité body v posledním závodě. To je dohromady 275 bodů.

„Když se na to podíváte pohledem matematiky, stále ještě můžeme bojovat o šampionát, takže by bylo hloupé říkat, že jsme mimo“, říká Vettel pro Autosport.

Vettel je podle svých slov realistický a ví, že Mercedes může v každém závodě bez větších potíží získat dvojíté vítězství. „Náš cíl je dohnat je a porazit spíše dříve než později, ale rozdíl je velmi velký, takže bude těžké ztrátu zacelit v krátkém čase. Já jsem v žádné fázi šampionátu nikdy nezdůrazňoval, že je třeba se soustředit na titul, beru to závod za závodem a snažím se dostat maximum ze sebe i z vozu.“

Fernando Alonso má jiný přístup. Bodově je na tom lépe než Vettel, ale boj o titul už vzdal. „Ano, myslím si, že pokud vám někdo kromě Rosberga a Hamiltona řekne, že věří v titul v letošním roce, tak bude lhát. Já lhát nechci.“ 

Diskuze (15) Další článek: Häkkinen: Räikkönenova slova nebyla moc chytrá
21:03 | Albon bude jezdit s číslem 23.
11:42 | Max Verstappen lituje, že si nikdy nezazávodil s Fernandem Alonsem. V době, kdy přišel do F1, měl už Alonso nekonkurenceschopné auto.
15. prosince | Da Costa získal pole position pro první závod formule E, Vandoorne pátý, Massa po červených vlajkách devatenáctý. Závod od 13:00 na Eurosportu.