Vettel: Byl to nejtěžší titul, zkoušeli na nás špinavé triky

Ze tří titulů, které Sebastian Vettel doposud získal, byl pro něj ten letošní nejtěžší. Říká, že musel čelit různým útokům od konkurence.
Vettel: Byl to nejtěžší titul, zkoušeli na nás špinavé triky

Loni měl Vettel dominantní auto, ale titul v roce 2010 získal až na poslední chvíli, do čela šampionátu se poprvé posunul až po posledním závodě. Letos šel do finále s náskokem, přesto považuje letošní rok za nejnáročnější.

"Měli jsme těžkou sezónu, těžší než v roce 2010 a 2011. Museli jsme stranou překonat mnoho překážek a podařilo se nám to," řekl. "Byl jsem vychován v tom duchu, že vás lži doženou a že nejlepší je upřímnost, takže jsme nenechali ostatní, aby nás svými činy rozptýlili, a fungovalo to!"

Německý závodník je přesvědčený, že si jeho soupeři počínali v některých ohledech neférovým způsobem.

"Celý rok jsme zůstali sami sebou, dokonce i když někteří udělali věci, které by nás ani nenapadly," pokračoval. "Mnoho lidí zkoušelo špinavé triky, ale my jsme se tím nenechali rozhodit, pokračovali jsme svojí cestou a všichni naši lidé se hodně snažili až do konce."

Vettel nevysvětlil, co míní špinavými triky. Zda to byly například zvěsti o jeho přestupu k Ferrari, zpochybňování legality monopostu Red Bullu, Alonsova slova o Neweym coby hlavním soupeři či například týmová režie Ferrari, která vyvrcholila záměrnou penalizací Felipeho Massy v Austinu.

"Zkoušeli všechno, v rámci hranic i mimo ně, aby nás porazili. Množství otázek, kterým jsme čelili, věci, které jsme museli řešit, nám život neusnadnily," dodal.

Další článek: Byl to nejvíc stresující závod v životě, hodnotí Horner